Pieejams grupas “LĪVI” leģendārā albuma “K.M.K.V.P.” 20 gadu jubilejas izdevums

Raksta attēls - Pieejams grupas “LĪVI” leģendārā albuma “K.M.K.V.P.” 20 gadu jubilejas izdevums Publicitātes foto, "Līvi" no 1994. gada

26.08.2016 / Parmuziku.lv

Leģendārās grupas "Līvi", ne mazāk leģendārais albums “K.M.K.V.P.”, piedzīvojis atkārtotu izdevumu. Pirmo reizi šis albums dienasgaismu piedzīvoja 1996. gadā, tāpēc sagaidot šī albuma 20. gadadienu, tagad tas ir pieejams atjaunotā, jubilejas izdevumā ar 4 papildus dziesmām no kompānijas “Mikrofona ieraksti” arhīva.

Guntars Račs stāsta: “Atkārtoti izdot šo albumu ierosināja Ainars Virga, kurš šīs nedēļas nogalē Liepājā rīko jau otro “LĪVIfest”, kurā skanēs arī šajā albumā iekļautās dziesmas. Šo albumu un tā ierakstu es atceros labāk par citiem "Līvi" albumu ierakstiem, jo pats ņēmu aktīvu dalību kā dziesmu rakstīšanā, tā arī albuma ieraksta organizēšanā un ,protams, arī izdošanā.Lai kādi "Līvi" sastāvi arī nebūtu piedzīvoti, šis ir viens no pazīstamākajiem un spēcīgākajiem - Aivars Brīze, Jānis Grodums, Ainars Virga, Tomass Kleins un Dainis Virga.

Vēl šodien atceros to radošo un elektrizēto atmosfēru, kas  valdīja “G.E.M” ierakstu studijā, kur ieraksta procesus pārraudzīja, nesen no ASV uz Latviju strādāt un dzīvot atbraukušais, Gatis Gaujenieks. Neiztika arī bez strīdiem un kurioziem, bet par to kādu citu reizi....

Šajā albumā ir atrodami tādi hiti, kā "Kādā brīnišķā dienā", "Es karājos tavā bizē" jeb vienkārši "Bize", "Zelta sirds", kuru mūzikas autors Ainars Virga pats uzskata par vienu no savām mīļākajām un visgrūtāk tapušajām dziesmām. Kas vēl? Šajā albumā ir arī leģendārās dziesmas "Dzelzsgriezējs" stepa versija. Jā, tieši stepa versija, kuras ierakstā piedalījies neviens cits, kā Māris Pūris, kurš studijā ieradās ar savu īpašo paklājiņu un apkaltajām kurpēm.

Albumā ir vairākas mazāk zināmas dziesmas, kuras tagad skan jo īpaši interesanti - "Meitene", "Var jau būt", arī Tomasa Kleina dziesma "Kas tev par daļu" ar paša rakstītajiem vārdiem, Virgas un Rūķīša kopdarbi dziesmās "Tev būs jāmaksā" un “Grēks paliek”, kas tagad, pēc Uģa Rūķīša traģiskās aiziešanas, skan pavisam īpaši un jau ar citu savādāku vēstījumu.

Šis ir albums, kurā ir vienīgā Raimonda Paula dziesma, kuru "Līvi", savā, vairāk kā 40 gadu pastāvēšanas laikā jebkad ir ierakstījuši studijā. Tā ir leģendārā "Pusnakts balāde", kuras piedziedājumā izmantotā frāze "Kas mums ko var padarīt" arī kļuva par visa albuma nosaukumu, jo abreviatūra “K.M.K.V.P.” nenozīmē neko citu, kā to pašu "Kas Mums Ko Var Padarīt". Simboliski. Dziesma Līvu versijā skan ļoti tuvu agrīnā Black Sabbath skanējumam, ko vajag mācēt panākt, jo tā taču ir un paliek Maestro dziesma! Bet Līviem tas izdevās lieliski!

Par albuma bonusiem!

Tie runā paši par sevi! Bonusā atradīsiet agrāk albumos nepublicēto, bet radio ik pa laikam skandināto kopdarbu ar Robertu Gobziņu "Tas ir labais!", dziesmas "Vecais, mums ir laimējies!" akustisko versiju un Līviem koncertos tik bieži pieprasītās dziesmas "Meitene, Zeltene" studijas ierakstu. Pavisam īpašs bonuss ir 1996. gada koncertieraksts, kas veikts Slampes kultūras namā. Tajā Līvi izpilda daudzu pazīstamu grupas "Līvi" dziesmu popūriju. Ieraksta kvalitāte, pretfāze un "pseido-stereo" efekts ir tāds, kāds tas ir, taču tas nevar noslāpēt to enerģiju, profesionalitāti un pārliecību ar kādu koncertā tiek izpildīta šī dziesmu kompilācija.

Albuma CD versiju iespējams pasūtīt micrec mājas lapā . Albums būs pieejams arī “LĪVIfest 2” apmeklētājiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!