“Raxtu Raxti” 18. novembrī sniegs īpašu Latvijas svētku lielkoncertu Ķīpsalā

Raksta attēls - “Raxtu Raxti” 18. novembrī sniegs īpašu Latvijas svētku lielkoncertu Ķīpsalā Publicitātes foto

21.09.2016 / Parmuziku.lv

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” šoruden klausītājiem gatavo īpašus un skanīgus valsts svētkus, aicinot visus uz Latvijas svētku lielkoncertu Ķīpsalas hallē, kur netrūks gan labi zināmu dziesmu un pirmatskaņojumu, gan vērienīgas sadziedāšanās un enerģiskas kopā muzicēšanas ar dūdu un bungu grupu “Auļi”.

Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai veltītajā svētku koncertā “Raxtu Raxti’ piedāvās īpašu repertuāru – skanēs gan labi pazīstamas latviešu tautasdziesmas, gan latviešu komponistu oriģinālmūzikas skaņdarbi un pašu “Raxtu Raxtu” mūziķu dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā. 

Koncerta programmā sagaidāmi arī vairāki īpaši pārsteigumi, piemēram, vairākas labi zināmas, bet iepriekš nedzirdētas Imanta Kalniņa dziesmas no kinofilmām “Maija un Paija” un “Sprīdītis”, kā arī šogad tapušās komponista dziesmas. Līdztekus sagaidāmi arī vairāku tautasdziesmu versiju pirmatskaņojumi.

Ieturot veiksmīgo iepriekšējo gadu tradīciju, kopā ar “Raxtu Raxtu” mūziķiem uzstāsies arī dūdu un bungu grupa “Auļi”. Īpaši patriotiskas un kopības sajūtu rosinošas noskaņas sagaidāmas koncerta noslēguma daļā, kad iecerēta vērienīga sadziedāšanās ar publiku. 

“Raxtu Raxti” ir šobrīd Latvijā un arī daudzviet pasaulē labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu. 

Grupā muzicē pieredzes bagāti mūziķi:  Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs.

Latvijas svētku lielkoncerts Ķīpsalas hallē notiks tieši 18. novembrī, koncerta sākums gaidāms plkst. 18.00. Biļetes uz Latvijas svētku lielkoncertu Ķīpsalā iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!