Reperis Ozols bijis arī "metālistu svētdienās"

Raksta attēls - Reperis Ozols bijis arī "metālistu svētdienās" Publicitātes foto

30.08.2016

Viens no Latvijā populārākajiem un nu jau jāsaka arī leģendārākajiem reperiem Ozols atklāj, ka savulaik devies arī uz tā sauktajām “metālistu svētdienām”.

Tāpat savā mini-anketā noskaidrojām, ka viņa pirmais mūzikas instruments bija basģitāra, par savu visu laiku lielāko hitu viņš uzskata “Rajonu”, sadarbībai ar Madonnu viņš pieaicinātu eksperimentālā hiphopa grupu “Death Grips” no Kalifornijas, bet mūziku nākotnē pielīdzina gaisam.

Kad pirmoreiz paņēmi rokās kādu mūzikas instrumentu un kas tad notika?

Tas notika 14-15 gadu vecumā, tā bija basģitāra, ko iegādājos no viena sava drauga. Lēnām sāku mocīt šo instrumentu, kamēr kopā ar draugiem nolēmām izveidot savu grupu – “Fact”.

Kurš bija pirmais mūzikas ieraksts, kas tika iegādāts par savu naudu, un kāpēc tieši tas?

Pirmie ieraksti varētu būt, ka tika iegādāti Mežciema “metālistu svētdienas” tikšanās vietā, trolejbusu galapunktā pie Gaiļezera slimnīcas. Precīzi neatceros tieši kāds ieraksts, varētu būt “Sepultura”.

Kurš ir tavs labākais skaņdarbs un kā tas tapa?

“Rajons” ir mans “timeless” treks, kas tapa spontāni 2001. gadā bez sevišķiem plāniem uz tā veiksmi. Dziesmu nolēmām ierakstīt, kad iepazinos ar džekiem no R.D.K. klubā “Zebra/Jim Beam”. Tapa tas sākotnēji pie Denisa (R.D.K.) mājās uz viņa kompīša, un tad, kad bīts bija gatavs, devāmies uz studiju.

Ko tu atbildētu, ja sadarboties piedāvātu Madonna un jautātu, kā jūs varētu kopā brīvi izpausties?

Es viņai piedāvātiu pieacināt “Death Grips”, un tad mēs tiešām brīvi izpaustos.

Kas ar mūziku notiks nākotnē?

Tā turpinās atslēgt mūsu smadzenes un cilvēcei, kas skrien no dienas dienā kā vāveres ritenī, zināmā mērā būs kā gaiss. Mūzika ir vēl viens veids, kā aizmirsties. Sistēma tevi pastāvīgi ekspluatē un žļambā, bet mūzika savukārt dziedē brūces vai vienkārši izklaidē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!