Rīgā koncertēs avangarda metālisti “Lychgate”

Raksta attēls - Rīgā koncertēs avangarda metālisti “Lychgate” Publicitātes foto

27.07.2016 / Parmuziku.lv

Sestdien, 13. augustā, klubā “Melnā Piektdiena”, pirmo reizi Rīgā, spēlēs avangarda black metal žanra līderi– “Lychgate” . Grupa “Lychgate” radusies vien 2011. gadā, Anglijā, jaunā grupā apvienojot mūziķus no plašāk zināmām grupām, kā “Esoteric” , “Lunar Aurora” un “Omega Centauri” .

Pamatīgāku rezonansi gūst grupas otrais albums “An Antidote for the Glass Pill” (2015) , kas izdots Somijas / ASV izdevniecības “Blood Music” paspārnē. Izdevniecība ļoti rūpīgi izvēlas māksliniekus, kuru mūziku izdot, bet uz šo brīdi kļuvuši par mazajiem rekordistiem “sold out” jeb “izpārdots” izdoto albumu ziņā, arī “Lychgate” plate to starpā. Leibla grupas ir “Perturbator” , “Ihsahn” , “Emperor” , “Kauan”, “Sigh” u.c.  

“Lychgate” panākumu atslēga galvenokārt ir arī skanējums. Tas ir gana blīvs, masīvs un tumšs, variē ar bagātīgu oktāvu kombinācijām, harmonijām, mainot tempus un dinamiku. Mūzikas apskatnieki uzteic arī grupas ērģēlnieku, kas grupas smagnējai mūzikai piešķir mazliet sirreālu skanējumu.

 Avangarda mūzika satiekas ar black metal, ar piebildi, ka muzikāli akadēmiskā ziņā, ne diletantiski – vienīgais, kā dažos vārdos noraksturot “Lychgate” muzikālo daiļradi, tai pat laikā, nereti grupu pielīdzina smagās mūzikas grandiem, kā “Mayhem” , “Abigor” , “Bathory” .

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!