Rīgā uzstāsies žanra pamatlicēji — grupa "Death DTA"

Raksta attēls - Rīgā uzstāsies žanra pamatlicēji — grupa "Death DTA" Ekrānšāviņš

11.04.2016 / Parmuziku.lv

Šajā otrdienā klubā Melnā Piektdiena notiks viens no gada gaidītākajiem koncertiem — spēlēs klasiskā komanda "Death DTA", no kuras nosaukuma ekstrēmais death metāls savulaik aizguvis nosaukumu visam žanram.

Protams, grupas sastāvā nekādi neieraudzīsim tās dibinātāju un dziesmu autoru Čaku Šuldineru, kurš mira 2001. gadā pēc smagas cīņas ar smadzeņu audzēju. Ģeniālais ģitārists un dziedātājs nodibināja "Death" jau 1983. gadā, kad eksperimentēja, kombinējot tolaik vēl tikai nesen dzimušās ekstrēmā metāla skaņas ar progresīvā roka sarežģītājiem ritmiem un sologājieniem. Klausītāju vidū "Death", neskatoties uz savu padrūmo nosaukumu, vienmēr tikusi uzskatīta nevis par primitīvi brutālu, bet gan drīzāk par filosofiski noskaņotu komandu, ko parāda tādi grupas albumu nosaukumi kā "Human", "Spiritual Healing", "Individual Thought Patterns", "Symbolic" un — visbeidzot — "The Sound of Perseverance". Pēc šī albuma izdošanas 1998. gadā Čaks Šuldiners paspēlēja divās citās grupās, līdz viņam tika atklāts neārstējams vēzis smadzenēs. Līdz ar dibinātāja nāvi "Death" kļuva par vēsturi.

Bet tikai līdz 2010. gadam, kad Ēriks Greifs — Čaka Šuldinera draugs, grupas menedžeris, ģimenes advokāts, testamenta izpildītājs un trasta turētājs vienā personā, noorganizēja veco albumu pārizdošanu remāsterētās versijās. Lai godinātu mirušā līdera atceri, uz labdarības koncertiem savācās bijušie  "Death" dalībnieki, kas nu jau spēlē citās grupās, bet piemiņas tūrei izmantoja nosaukumu "Death DTA", ko vēlāk saīsināja līdz "Death DTA". Tā kā klausītāji pieprasīja vēl (turklāt pa šo laiku izauguši jauni metāla fani, kuriem nav bijusi iespēja skatīt "Death" līdz 1998. gadam), Čaka Šuldinera biedri turpina uzstāties — un "European Thought Patterns" tūres ietvaros beidzot ir tikuši arī līdz Latvijai!

Otrdienas koncertā "Death DTA" sastāvā būs basists Stīvs Di Džordžio («Sadus», «Testament»), bundzinieks Džīns «Atompulkstenis» Hoglans («Fear Factory», «Dark Angel», «Dethklok» u.c.), kā arī Bobijs Koelble un Makss Felpss no «Exist»).

Par iesildītājiem būs Vācijas progmetālisti «Obscura», bet koncerta īpašie viesi - vietējie tehniskā metāla pionieri «Neglected Fields», pēc deviņu gadu pauzes atsāka spēlēt vien pērn. «Kad es biju jauns muzikantiņš, tieši «Death» kompozīcijas man radīja vēlmi būt ne vien labam ģitāristam un dziedātājam, bet arī saturīgu dziesmu autoram. Es pārdzīvoju, kad Šuldiners nomira. Kas to būtu domājis, ka reiz tomēr man būs iespēja spēlēt ar «Death DTA» vienā koncertā!» saka «Neglected Fields» līderis Sergejs Kustovs.

Koncerts noritēs klubā Melnā Piektdiena Brīvības ielā 193c. Klubs būs atvērts no 19:00, koncerta sākums 20:00. Biļetes iepriekšpārdošanā no 20 eiro, iepriekšpārdošanā vietnē Ticketshop.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!