Sagaidot ziemas saulgriežus, "Iļģi" izdod albumu "Tur kur mīti"

Raksta attēls - Sagaidot ziemas saulgriežus, "Iļģi" izdod albumu "Tur kur mīti" Foto: Jacob Crawfund

20.12.2016 / Parmuziku.lv

Tieši ziemas saulgriežu laikā grupa "Iļģi" izdod savu jauno albumu "Tur kur mīti". Piecpadsmito pēc skaita. Tas ilgi lolots, vienā elpas vilcienā iespēlēts un iedziedāts, pašu spēkiem ierakstīts un izdots.

Albuma nosaukums nav nejaušs.Ilga Reizniece stāsta: “Nosaukumu un līdz ar to albuma vēstījumu var skaidrot vismaz trejādi. Lai kā mēs gribētu dzīvot mītiskajā pasaulē, mēs mītam, t.i., dzīvojam šeit un tagad. Bet, protams, pēdas, kas reiz mītas, jūtamas mūsos. Izņemot ārā kaut vienu posmu garajā ķēdē, ko veido mani vai tavi senči, manis vai tevis nebūtu. Diemžēl, līdz pašam sākumam mēs aizkļūt nevaram, un arī senākajās dziesmās, ko dziedam, nozīmes mainījušās, vārdi mīti... un komats virsrakstā izlaists apzināti. Lai arī mūzikā var atrast dažas tradicionālo tautasdziesmu tēmas, kopumā tā ir Iļģu oriģinālmūzika. Un kopējo stilu diez vai vēl var saukt par postfolkloru... 35 gadus atrodoties tiešā folkloras tuvumā, sajūtu līmenī slīdam no šī stila ārā...”

Jaunā albuma ierakstā piedalījušies arī Iļģu draugi – Laima Jansone un Uģis Prauliņš. Sadarbībā ar viņiem tapušas kompozīcijas “Laima”, kur solo daļā dzirdama Laimas spēlētā kokle, un “Pele”, kurā skan Uģa smilšaini siltais balss tembrs.

Albuma ideja meklējama gadskārtu un cilvēka mūža ritā, kur mītiskais savijas ar mūsdienu reālo pasauli. To veido deviņas kompozīcijas, kurām mūzikas autors ir Iļģi, dažās no tām ieskanas arī tautas mūzikas motīvi.

Dziesmu tapšanas procesu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds. Dizainā, līdzīgi kā daļai jau izdoto “Iļģu” albumu, izmantoti latviešu mākslinieku oriģināldarbi. “Tur kur mīti” noformējumu veido mākslinieces Dainas Dagnijas gleznas.

Dziesmas no jaunā albuma būs dzirdamas jau par tradīciju kļuvušajā “Iļģu” Ziemas saulgriežu nakts koncertā, kas notiks trešdien, 21. decembrī pulksten 21.00 Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā Kaļķu ielā 1.

Kā īpašais viesis ziemas koncertos vienmēr piedalās Iļģu kādreizējā dalībniece Zane Šmite, bez kuras unikālās balss šī programma nav iedomājama.
Biļetes “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!