Sākas pieteikšanās konkursa “Supernova” ceturtajai sezonai

Raksta attēls - Sākas pieteikšanās konkursa “Supernova” ceturtajai sezonai Ekrānšāviņš

06.09.2017 / Parmuziku.lv

Pieteikšanās sākas šodien un ilgs līdz 15. oktobra plkst. 23.59. Aiziet!

Konkursa “Supernova 2018” uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties pasaulē lielākās popmūzikai sasniedzamās auditorijas priekšā - starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kuru šogad pie televīzijas ekrāniem noskatījās 220 miljoni skatītāju Eiropā un pasaulē.
 
To novērtē arī iepriekšējo gadu konkursa "Supernova" uzvarētāji. Konkursa “Supernova 2015” uzvarētāja Aminata ar dziesmu “Love Injected” uzsver šī pasākuma kvalitāti:
 

Dalība lielajā Eirovīzijā ir fantastiska iespēja uzstāties uz lielās skatuves miljoniem cilvēku priekšā. Tā ir pieredze, ko nekad nevar aizmirst. Pateicoties dalībai Eirovīzijā, saņēmu interesantus piedāvājumus, kas saistīti ar dziesmu rakstīšanu. Tas noteikti ir solis uz priekšu manā karjerā. Dalība šajā konkursā ir ļoti vērtīga, jo “Supernovai” pievērš uzmanību ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī ārzemnieki, līdz ar to māksliniekiem paveras plašākas iespējas. Manuprāt, “Supernova” ir viens no skaistākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas šoviem - tā ir iespēja uzstāties uz modernas skatuves, kā arī parādīt sevi no labākās puses.

Konkursa nozīmi vērtīgas pieredzes gūšanā jaunajiem mūziķiem ieskicē "Supernova 2016" uzvarētājs Justs ar dziesmu "Heartbeat": 
 

Konkurss man sniedza padziļinātāku ieskatu mūzikas industrijā un izpratni par to pilnīgi citā, daudz augstākā līmenī. Ir iegūti jauni kontakti, kā arī iespēja sadarboties ar izciliem nozares pārstāvjiem. Pat, ja konkrētais skaņdarbs nenokļūs uz lielās Eirovīzijas skatuves, jānovērtē kompetentas žūrijas komentāri un kritika. Tas palīdzēs attīstīties, strādāt pie izcilības un iegūt vērtīgu pieredzi dažādās ar mūzikas industriju saistītajās lietās.

Savukārt grupas "Triānas Parks" soliste Agnese Rakovska, kura šogad ar dziesmu "Line" pārstāvēja Latviju uz lielās Eirovīzijas skatuves Kijevā, atzīst, ka tā ir neaizmirstama pieredze: 
 

Dalība tik vērienīgā televīzijas projektā bija mana sapņa piepildījums, tāda veida pieredze ir neaizmirstama. Iesaku visiem jaunajiem, un, arī ne tik jaunajiem mūziķiem, izmēğināt spēkus šāda formāta pasākumā! Prieks, ka “Supernovas” komanda ir atradusi veidu, kā padarīt nacionālo atlasi interesantu un aizraujošu - atzinīgus vārdus dzirdējām no Eirovīzijas producentiem, kas liecina, ka Latvijas komandai ir pa spēkam izveidot kvalitatīvu un baudāmu nacionālo atlasi!"

Ceturtajā konkursa sezonā veiktas būtiskas izmaiņas konkursa nolikumā, kas šoreiz paredz, ka konkursā kā dziesmu mūzikas vai vārdu līdzautori, kā arī studijas producenti drīkst piedalīties ārvalstu pilsoņi. Tas darīts ar mērķi iegūt augstākas kvalitātes dziesmas un veicināt pieredzes apmaiņu starp Latvijas un ārvalstu industrijas pārstāvjiem.  
 
Pēc “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” iniciatīvas šogad pirmo reizi konkursam “Supernova 2018” dziesmas tiks rakstītas arī īpašā dziesmu rakstīšanas nometnē. Līdzīgu pieredzi izmanto arī Igaunijas Eirovīzijas atlases konkurss “Eesti laul”, kurā divus gadus uzvarējušas dziesmas, kuras tapušas līdzīgā nometnē.
 
Pieteikties konkursam iespējams projekta mājaslapā, aizpildot pieteikuma anketu.
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!