Šī brīža labākā koncertgrupa “Foals” pirmo reizi viesosies Latvijā

Raksta attēls - Šī brīža labākā koncertgrupa “Foals” pirmo reizi viesosies Latvijā Publicitātes foto

04.02.2020

3.septembrī Rīgā, koncertzālē “Palladium” Eiropas turnejas ietvaros uzstāsies grupa “Foals”. Par to šodien oficiāli paziņoja pati grupa un tās līderis Janis Filipakiss. Šis nozīmīgs koncerts Rīgā ir daļa no “Foals” koncerttūres ar nosaukumu „Everything Not Saved Will Be Lost“.

Vairāki vadošie mūzikas mediji, tostarp “NME” un “Q” ir atzinuši "Foals" par labāko šobrīd koncertējošo grupu pasaulē. 

Ir grūti apstrīdēt faktu, ka “Foals” ir labākā koncertgrupa pasaulē, kad to vairākkārt ir apstiprinājuši saņemtie apbalvojumi no vadošiem mūzikas medijiem. Grupas sasniegumu saraksts un biogrāfija ir iespaidīga. Vairāk nekā piecpadsmit gadi uz skatuves, pieci albumi, vairāki singli vadošajās topa pozīcijās, nozīmīgākie festivāli un lieliskie videoklipi, neskaitāmas balvas un nominācijas. Viņi drosmīgi sadalīja pagājušajā gadā izdoto albumu  "Everything Not Saved Will Be Lost" divās daļās. Pēc kritiķu domām, tas vainagojās 20 dziesmu un 80 minūšu ilgā svētlaimē.

Žurnāls “Q” nosauca albuma pirmo daļu par gada labāko albumu. Šis albums tika nominēts
arī Mercury balvai. Albuma otrā daļa godpilni nokļuvusi Apvienotās karalistes albumu topa
augšgalā. Liebritānijas “Brit Awards” šogad ir atkārtoti izvirzījuši “Foals” mūzikas gada
balvai nominācijā "Labākā britu grupa".

Arī vadošie mūzikas festivāli nu jau neiztiek bez “Foals” - tā, piemēram, viņu uzstāšanās pērn Glastonberijas festivālā, kur grupa spēlēja pārsteiguma koncertu, viesojoties slavenajā festivālā jau piekto reizi, tika atzīta par paraugpriekšnesumu. Un ik gadu “Foals” tikai apstiprina, cik pamatota ir šī atzinība, nostiprinot savu ietekmi un pielīdzinoties priekšnesuma intensitātē tādām ikonām, kā, piemēram, “Metallica” un “The Cure”. To vēlreiz apstiprina arī nesen iznākusī dokumentālā koncertfilma “Rip Up The Road”, kā arī vairāki koncertieraksti, kas izdoti albumu formātā.

Grupas galvenais spridzeklis un dzinējspēks ir vokālists Janis Filipakiss, kurā plosās afrikāņu un grieķu asinis. Viņš neslēpj, ka izbauda būšanu uz skatuves, un trako priekšnesumu laikā tā, it kā tā būtu viņa pēdējā uzstāšanās reize. Viņš nekad nelaiž garām arī iespēju “ienirt” skatītājos, lai dalītos ar tiem ne tikai skaņās, bet arī pieskārienos un sviedros, un nav ieteicams mēģināt stāties viņam ceļā, kā tas notika kādā no koncertiem, kur solists gandrīz sakāvās ar skatuves apsargu. Enerģijas apmaiņa ar faniem “‘Foals” ir svēta lieta.

Koncerta biļetes jau ir nonākušas pārdošanā. Tās ir pieejamas Biļešu servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv. Pirmās biļetes vienmēr ir nopērkamas ar atlaidi, tiesa, lai to saņemtu, ir nepieciešams īpašs kods. To ir iespējams saņemt, aizsūtot jebkāda satura ziņu koncerta rīkotājiem “8 Days A Week” mājaslapā www.8dw.lt. Pieejamo kodu skaits ir ierobežots.

Koncertu Rīgā rīko mūzikas aģentūra “8 Days A Week”, kas līdz šim ir lutinājusi kaimiņvalsts iedzīvotājus ar tādām aktuālām slavenībām, kā “Franz Ferdinand”, Fever Ray, Konans Mokasīns, “The Cinematic Orchestra”, “BadBadNotGood”, “Chromatics”, “Unknown Mortal Orchestra”  un citiem. Šogad aģentūra sola iepriecināt klausītājus ar “Bon Iver”, Maiklu Kivanuku, “Caribou”, “Of Monsters and Men” un daudziem citiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!