Skaista apdare un video tautasdziesmai "Tumša nakte, zaļa zāle"

Raksta attēls - Skaista apdare un video tautasdziesmai "Tumša nakte, zaļa zāle" Publicitātes foto

28.11.2016 / Parmuziku.lv

Mūzikas autore ir Marta Ritova, bet videoklipa režisore un scenārija autore - Dace Pūce. Dziesmas liriskajā noskaņā atainoti dramatiski notikumi kādā lauku sētā, kur māte un tēvs nolemj pārdot meitas labāko draugu – zirgu. Meita, uzzinājusi vecāku lēmumu, palaiž zirgu brīvībā un pazūd kopā ar to siltas vasaras naktī.

Dace Pūce: "Šajā mums tik tuvajā un pazīstamajā tautas dziesmas vēstījumā ir apslēpts kāds magnētisks kods, kas mūs, šo dziesmu dziedot vai klausoties, tik ļoti pievelk. Mans šī koda atšifrējums ir stāsts par diviem tuviem cilvēkiem – māti un meitu, kas pārsteidzīgu lēmumu dēļ viens otru "pazaudē" un tikai pēc šī aizvainojuma miglas nokrišanas atkal atrod."

Mūzikas autore ir Marta Ritova. Dziesmu iedziedājusi un meitenes lomu atveido 11 gadus jaunā dziedātāja Dārta Stepanova. Dārta ar panākumiem ir pārstāvējusi Latviju dažādos starptautiskos vokālās mūzikas konkursos. Novembrī, konkursā “Golden Talent Estonia”, Tallinā, iegūta Grand Prix balva.

Mūzikas video operators ir Aleksandrs Grebņevs, producentes asistente Undīne Perse-Vilerte, vecāku lomu atveido Valmieras Drāmas teātra aktieri Terēze Lasmane un Oskars Morozovs. Videoklipa filmēšana ilga divas dienas Vidzemē, autentiskās lauku mājās un vidē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!