“Skaņu mežs 2016” - vieta, kur jāklausās ar ķermeni (FOTO, VIDEO)

Raksta attēls - “Skaņu mežs 2016” - vieta, kur jāklausās ar ķermeni (FOTO, VIDEO) Attēlā: Zebra Katz. foto Aiga Leitholde

17.10.2016 / Parmuziku.lv

Akustiskā, elektroniskā, ritmiskā improvizētā mūzika - 14. un 15. oktobrī nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs” klausītājus pulcēja mūzikas namā Daile. Tu vari festivālu apmeklēt viens un netraucēti klausīties skaņās tumsas ieskautā balkonā, vai arī uz festivālu doties labā kompānijā, kā to darījām mēs.

Piektdiena

Saksofonista Čārlza Geila, kontrabasista Džona Edvardsa un bundzinieka Rodžera Tērnera priekšnesums bija disonējoš un ekspresīvs, skanējumā silts, rosinot fantāziju atpazīt situācijas, kurās iepriekš būtu dzirdētas līdzīgas skaņas, piemēram, no pilsētas pusdienlaika dunas vai dabā.

King Midas Sound + Fennesz radītā audiāli piesātināta un daudzslāņaina mūzika, kura brīžiem pārvēršas skaņu biezoknī, tai pat laikā ritmiski ļoti viegli uztverama. Savdabīgais apgaismojums sajauca telpas izjūtu, šādi ļaujot priekšnesumu baudīt arī ar citām maņām. Ģitārista Matīsa Čudara improvizācija ir smalks rokdarbs, kurā katra skaņa no pieskāriena līdz vibrācija izskaņai izdzīvo pati savu dzīvi, veidojot meditatīvu atmosfēru. Matīsam atvēlētās 20 minūtes aizritēja nemanot.

Viens no pazīstamākajiem latviešu eksperimentālās mūzikas duetiem “Mona de Bo” spēlēja rīta agrumā - improvizējot ar skaļumu, dinamiku, nokrāsām, harmoniskumu un troksni. Patiesībā agra rīta koncerts grupas mūzikai piestāv, ļaujot to uztvert daudz asāk, jo analītiskais prāts ir devies pie miera.

Sestdiena

Otrā diena iesākās ar kreatīvu un ritmiski spēcīgu sniegumu, nestandarta skaņu un grūvu klāsts “Killing Sounds” izpildījumā. Visas uzstāšanās laikā mūziķi saglabāja džema un spontanitātes garšu. Elektroniskā mūziķa Tomasa Lēna un bundzinieka Rodžera Tērnera sadarbībā tapušās skaņas bija dīvainas un brīžiem pat neticamas. Mūziķu saspēle bija dzīvespriecīga un rotaļīga, šķita, viņi nemitīgi viens otru izaicina un pārsteidz, šādi intiģējot arī  klausītājus.

Atmosfēriskums, elegance un minimālisms raksturoja “Tropic Cancer” priekšnesumu, kas tik pat labi varētu būt bijis kādas filmas skaņu celiņš. 

Savukārt nākamā dueta “Black Spirituals” sākumā piesaistīja ar savādām skaņām, tomēr priekšnesums konceptuāli nebija pietiekami suģestējošs, lai noturētu uzmanību līdz pat noslēgumam. Viennozīmīgi otrā vakara gaidītākais bija hiphopa mākslinieks Zebra Katz -  gaitenis apklusa un zāle bija pārpildīta. Publika pulsēja vienā ritmā - Sex Sells - mākslinieks zina, kas vajadzīgs labai ballītei. Zebra Katz bija nostrādāts šovs, priecējot acis, un meistarīgi kairinot instinktus un kopējo atmosfēru.

"Skaņu meža" klausītājus ciemos gaidīs vēl šogad - 12. novembrī Mūzikas namā Daile koncertēs leģendārais elektorniskās mūzikas duets "Autechre", trokšņu meistars Rasels Hasvels un dīdžejs Endijs Medokss. Ko mēs gaidām no 2017. gada "Skaņu meža" - lai skaņu masāža ķemenim mītos ar nelielu šoka terapiju un jaunatklāšanas prieku. Gaumes - tie ir prāta kritētiji, bet "Skaņu mežs" tomēr ir vieta, kur klausāmies ar visu ķermeni!

Punkts uz I ar Ivara Bluka videoatskatu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!