Izdots trešais singls no gaidāmā Aspazijas jubilejas albuma

Raksta attēls - Izdots trešais singls no gaidāmā Aspazijas jubilejas albuma Foto: Iveta Vaivode

27.11.2015 / Parmuziku.lv

Agneses Uplejas muzikālais projekts UP ierakstījuši dziesmu Princese ar dzejnieces Aspazijas vārdiem. Latvijas Universitātes Radio NABA veidotajā oriģināldziesmu izlasē būs dzirdamas piecpadsmit muzikālas versijas par Aspazijas dzeju.

Uzsākot darbu pie dziesmu izlases ar Aspazijas tekstiem, ieceres pamatā bija arī vēlme apvienot mūziķes ar spilgtu vokālu un oriģinālu muzikālo rokrakstu. Pie tādām nenoliedzami pieskaitāma Agnese Upleja, kuras mūzika ir dziļi personiska. “Tā vedina, neatlaidīgi sauc klausītāju līdzi cilvēcisko attiecību labirintā, kur sastopamas tiklab ilgas un maigums kā ironija, cinisms un sāpes, tādēļ Aspazijas dzeja, konkrēti dzejolis Princese, kur divos pantos stihiski nomainās vilšanās, cerība, pārmetums, lūgums, bija pašsaprotama izvēle,” par dziesmas tapšanu stāsta UP.

Projekts UP ir spontāni uzsākts 2012. gadā kā jauns Agneses Uplejas izteiksmes veids – valoda, kurā runāt par sevi. 2013. gadā, apvienojot spēkus ar mūziķi un producentu Kasparu Ansonu, tiek izdots UP pirmais studijas albums Siren, kas saņem Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvu Zelta Mikrofons kā labākā 2013. gada debija. UP vadmotīvs ir darīt un radīt nepiespiežoties, it kā starp citu, tādēļ otrais studijas albums joprojām ir tapšanas stadijā. Klausītāju tas, visticamāk, sasniegs tad, kad tā iznākšana vairs nebūs likumsakarīga.

Dziesmas Princese ierakstu veidojis producents Kaspars Ansons, kurš uzreiz atsaucies dzejoļa vilinājumam, burtiski vienas nakts laikā radot tam muzikālo pavadījumu. Miksa autors - Krišjānis Geidāns.

Aspazijas un Raiņa jubilejas gada iedvesmotajā izlasē bez UP būs dzirdamas vairāk nekā desmit citas Latvijas mūzikas grupas un mūziķes – Čipsis un Dullais sadarbībā ar Alisi Josti, Jauno Jāņu Orķestris, Stūrī Zēvele, Sus Dungo, Helēna Kozlova, Biezoknis, Zāle, Anna Pluto, Aurora, Kuzucuk u.c.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!