Tuvojas spilgtās pašmāju grupas "Fuck Art" 25 gadu jubilejas koncerts

Raksta attēls - Tuvojas spilgtās pašmāju grupas "Fuck Art" 25 gadu jubilejas koncerts Foto no grupas personīgā arhīva

27.07.2016 / Parmuziku.lv

25 gadu pastāvēšanas jubilejas ietvaros koncertgrupa "Fuck Art" sanāk kopā uz uzstāšanos Starptautiskajā pozitīvās mūzikas festivālā “Laba Daba” 2016.gada 5. augustā.

"Fuck Art" dibināta 1990. gadā tumšā, pelēkā Baltijas ziemā. Nosaukumu Horens izdomājis, iedvesmojoties no Ņujorkas jauno mākslinieku apvienības nosaukuma, kas bijis garš teikums, no kura viņš paņēmis tikai divus vārdus.

Sākotnēji grupā spēlēja Uģis un Toms Vītiņi, Renarts Braufmanis, Artis Dzērve un Horens Stalbe. Vēlāk, sākot spēlēt koncertus, viņi nolemj, ka jāpievieno vēl viena ģitāra – mūzikas stilam jābūt agresīvākam.

1991. gadā "Fuck Art" nofilmē savu pirmo video klipu dziesmai ''For Black Man Christmas No Weekend'' (piedaloties Alvim Hermanim kā teksta autoram, Artim Dzērvem, Baibai un Pēterim Ripām kā režisoriem), kurš kļūst par pirmo video klipu no Latvijas, kas jebkad rādīts MTV UK, raidījumā "Alternative Nation", 120 minutes, kā arī vēlāk translēts franču mūzikas video TV kanālā MCM.

Sākot spēlēt dzīvajā, viņi sastāvam pieaicina Mārtiņu Lindi un Uģi Jansonu (Jensenu).

Katrs no grupas dalībniekiem ienes grupā kaut ko savu, rezultātā mēs spēlējam – hiphopu, roku, funk roku, rap roku, regeju.

saka Horens.

Šajā sastāvā "Fuck Art" nofilmē arī video klipu dziesmai “Ragamuffin” (Horena un Renarta teksts, Arta Dzērves režija).

Turpmāko sešu gadu laikā "Fuck Art" aktīvi koncertē, piedalās konkursos un festivālos:

Iegūst galveno balvu festivālā "Liepājas Dzintars’95"  un Ventspils rokfestivālā,  uzstājas festivālā "Bildes’94" un radiostacijas Radio SWH atklāšanas pasākumā, iegūst augsto ceturto vietu un skatītāju simpātiju balvu. Pārstāv Latviju Krievijas mūzikas festivālā "Ступень к Парнасу" (vēlāk jauno izpildītaju konkurss Jūrmala un Jaunais Vilnis), kā arī mūzikas un mākslas biennālē "ARTGenda’96" Kopenhāgenā, Dānijā.

 No 1997. gada grupas koncertdarbībā iestājas radošā pauze. 2001. gadā grupa "Fuck Art" satiekas “MicRec” ierakstu sesijā un nospēlē pāris koncertus. Tiek ierakstītas trīs jaunas dziesmas, kuras nedaudz atšķiras no līdzšinējā grupas stila. Pieturoties pie primārās "Fuck Art" idejas, grupa ar prieku spēlē koncertus un mazāk uzmanību pievērš darbam studijā. Ieraksti tika pabeigti un nolikti plauktā, bet albums nav izdots.

Šobrīd "Fuck Art" dalībnieki aktīvi darbojas citos muzikālajos projektos (Riga Reggae, Voiceks Voiska, Elektrofolk, Iļģi, Zodiaks). Pēc festivāla Laba Daba,  2. septembrī grupa uzstāsies Liepājā, kluba Fontaine Palace pasākumā "Back to the Oldschool".

 Dalībnieki:

 • Horens Stalbe (vokāls, teksti; Riga Reggae),
 • Renarts Braufmanis (ģitāra, vokāls, tekstu autors; Ex Nejautā, Voiceks Voiska, Inokentijs Mārpls, Riga Reggae),
 • Uģis Vītiņš (taustiņi, saksofons, vargāns, bekvokāls, Ex Parks, Rīsa Zvejnieks, Elektrofolk, Inokentijs Mārpls),
 • Ilvars Zālītis (bass; Jauns Mēness, K.Remonts, Lādezers, Aurora),
 • Mārtiņš Linde (bungas, perkusijas; Ex TAT, Ex Parks, Iļģi, Zodiaks, Riga Reggae),
 • Artis Dzērve (vizualizācijas, video).

 Ex Dalībnieki:

 • Indris Orubs (bungas, Odis),
 • Jānis Māriņš (basģitāra, Zig Zag, HMP),
 • Mārtiņš Burkevics (bass, The Hobos),
 • Olafs Vilks (bungas; Lādezers),
 • Reinis Priede - Sirēna (bungas, HMP),
 • Toms Vītiņš (bass; Parks),
 • Uģis Jansons - Jensens (ģitāra, vokāls, teksti; HMP).
 • Jānis Mārtiņš Skuja (menedžeris)

"Fuck Art" atrodams arī Facebook.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!