Vaikule un “Labvēlīgais tips” sagādās pārsteigumus lielkoncertā “20 gadi latviešu mūzikā”

Raksta attēls - Vaikule un “Labvēlīgais tips” sagādās pārsteigumus lielkoncertā “20 gadi latviešu mūzikā” Foto: Jānis Spigovskis

02.11.2016 / Parmuziku.lv

Jau pēc nedēļas Arēnā Rīga skanēs ilgi gaidītais “Mikrofona ierakstu” jubilejas lielkoncerts “20 gadi latviešu mūzikā”, kurā uz skatuves kāps divdesmitgades nozīmīgākie un iemīļotākie Latvijas mūziķi. Vieni no īpašajiem viesiem būs grupa “Labvēlīgais tips” un dziedātāja Laima Vaikule, kuri saviem iznācieniem gatavo īpašus pārsteigumus.

Lielkoncerta “20 gadi latviešu mūzikā” apmeklētājus priecēs viena no visu laiku populārākajām latviešu estrādes mūzikas dīvām – Laima Vaikule. “Mikrofona ierakstu” draudzība ar tolaik jau plašu atpazīstamību visā pasaulē ieguvušo Vaikuli aizsākās tālajā 1996. gadā, kad tika izdots albums “Viss nāk un aiziet tālumā”. Pēc tam sadarbība ar jaunu sparu atsākas tikai pēc 17 gadu pārtraukuma, laižot klajā albumu “Atkal mājās” ar jaunām komponista Raimonda Paula un tekstu autora Guntara Rača dziesmām latviešu valodā. Šajā pašā gadā CD formātā ar nosaukumu “Pirmā sezona. Astoņdesmitie” pārizdota 1987. gada pirmā Vaikules skaņuplate, kurā ieskaņotas Raimonda Paula dziesmas ar krievu dzejnieka Iļjas Rezņika vārdiem.

Par savu gatavošanos koncertam Arēnā Rīga Laima Vaikule stāsta: “Ļoti priecājos par savu ilggadējo draudzību un sadarbību gan ar Maestro Raimondu Paulu, gan ar Guntaru Raču, gan ar “Mikrofona ierakstiem”. Priecāšos būt Arēnā kopā ar visiem mūziķiem, jo šie būs grandiozi svētki visiem, kam mīļa latviešu mūzika. Dziedāšu hitu no pirmā albuma “Viss nāk un aiziet tālumā”, un man uz skatuves pievienosies mani draugi Intars Busulis un Jānis Stībelis. Ceru, ka koncerta apmeklētājiem šis būs patīkams pārsteigums!”

Grupa “Labvēlīgais tips” dibināta jau tālajā 1992.gadā, kopš tā laika aktīvi un gandrīz nemainīgā sastāvā darbojoties Latvijas mūzikas lauciņā. Grupa ir “Mikrofona ierakstu” visvairāk izdotie mākslinieki pēc Raimonda Paula – kopskaitā 10 albumi un izlases ir laisti “MicRec” paspārnē. “Labvēlīgais tips” ir saņēmis vairākas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas gan par saviem ierakstu albumiem, gan dziesmām, gan videoklipiem. Tāpat arī iegūti divi Zelta diska apbalvojumi par vairāk nekā 8000 pārdotiem ierakstu eksemplāriem – par albumu “Pumpa” un izlasi “Tipa labākās dziesmas”.

 “Labvēlīgā tipa” ģitārists Ģirts Lūsis atzīst, ka izdotie albumi un izlases arī ir lielākā, paliekošā vērtība no daudzo gadu sadarbības ar “MicRec”: “Mēs jau būtībā tāda diezgan pašpietiekama grupa un domāju, ka daudz galvassāpes “Mikrofona ierakstiem” neradījām. Viņiem tikai atlika iemūžināt kasetēs un diskos un citos formātos. To arī novēlu lielajā jubilejā - lai beidzot izdodas atrast to skaņu nesēju formātu, kas dzīvos vēl divdesmit gadus!”

Arēnā Rīga “Labvēlīgais tips” pārsteigs sanākušos ar savu labāko un iemīļotāko dziesmu vēl nedzirdētu popūriju.

Lielkoncerts “20 gadi latviešu mūzikā” notiks 9.novembrī Arēnā Rīga, tajā apmeklētājus ar īpašiem priekšnesumiem priecēs arī tādi mākslinieki kā “Prāta Vētra”, Līvi un Buks, “bet bet”, “Menuets”, “Pērkons”, “Musiqq”, Uldis Marhilēvičs, Aija Andrejeva, Olga Rajecka un “Turaidas Roze”, “Zodiac” un daudzi citi. Biļetes vēl pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!