Valters Frīdenbergs par dziesmām, kuras būtu vēlējies sarakstīt pats

Raksta attēls - Valters Frīdenbergs par dziesmām, kuras būtu vēlējies sarakstīt pats Foto no personīgā arhīva

30.09.2016

Tagadējais grupas “Tumsa” vokālists, agrāk zināms arī kā populārā dueta “Valters un Kaža”, kā arī grupas “Putnu balle” un bērnu ansambļa “Dzeguzīte” dalībnieks Valters Frīdenbergs.

Pašmāju mūzikas industrijas ļaužu aptaujas ietvaros jautājām Valteram – kuras būtu tās piecas dziesmas, ko viņš būtu vēlējies sarakstīt pats? Atbildes bija diezgan negaidītas!

1. Sting “Seven Days”

No populārās mūzikas viedokļa rakstīts grūtāk uztveramā 5/4 taktsmērā, bet melodija un stāsts ir tik plūstošs, ka to pat nevar pamanīt neieklausoties. Skaisti!

YouTube

2. Phil Collins “You'll Be in My Heart”

Šī dziesma uzrunā jau no bērnības. Laikam spēcīgais dziedājums un dziesmas vēstījums ir iemesls, kāpēc gribētos, ka šo dziesmu es būtu sarakstījis pats!

YouTube

3. Bobby McFerrin “Common Threads”

Vispār šajā sarakstā varētu iekļaut visu "Medicine Music" albumu. Katru rītu mostos ar šo skaņdarbu. Tas ir mans modinātāja signāls!!!

YouTube

4. Tumsa “Ne jau Tu, ne jau es”

Manuprāt, skaistākais Mārtiņa radītais gabals. Būtu bijis forši piedalīties tā tapšanā…

YouTube

5. “Miedziņš nāk”

“Miedziņa” šūpuļdziesma manā dzīvē ir vienīgais skaņdarbs, kuru klausoties visas uzkrātās emocijas nāk uz āru. Melodija un teksts dara savu.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!