VIDEO: Ar pirmo singlu "Pasauļu Putenis" Latvijas mūzikā sevi piesaka dziedātāja Dafne

Raksta attēls - VIDEO: Ar pirmo singlu "Pasauļu Putenis" Latvijas mūzikā sevi piesaka dziedātāja Dafne Ekrānšāviņš no video

26.10.2017 / Parmuziku.lv

Mūziķe piedāvā emocionāli dramatisku, bet vienlaicīgi romantisku videoklipu dziesmai “Pasauļu Putenis”.

Video tapis skaistās un senatnīgās “Ungurmuižas” noskaņās. Dziesmas vēstījums ietērpts neuzkrītošos, bet visnotaļ zīmīgos simbolos, uzsverot emocionālās pasaules trauslumu un patiesas mīlestības nesalaužamību.

Dafne par dziesmas un video tapšanu stāsta:

Dziesmas pirmās skices tapa pirms dažiem gadiem – neilgi pēc tam, kad ar vīru mijām gredzenus “Ungurmuižā”. Visu šo laiku šī dziesma cītīgi un neatlaidīgi čukstēja man pie auss – ak, ļauj taču man iet pasaulē… Un nu – ejot cauri dažādiem transformējošiem notikumiem – šis mirklis ir pienācis. Netveramība, spēks un mīlestība pāri visam – tā varētu īsumā raksturot šīs dziesmas vibrācijas.

Mūziķe atklāj arī dziesmas vēstījumu:

Pavisam citādāka garša ir mīlestībai, kas nav piesātināta ar idealizāciju, piepušķotu kaisli un nemitīgām gaidām, kas lielākoties paredz arī vilšanos. Sastopot cilvēku, ar kuru iespējams roku rokā iet cauri ne tikai vieglām un gaišām dienām, bet pieredzēt arī bailes, kritienus un jūtu vētras, turklāt izdzīvot to visu ar sapratni, vienam no otra nenovēršoties – tas ir pavisam reāls, jā, brīžiem dramatisks, bet vienlaicīgi tik patiess un skaists stāsts. Un tā mēs mācāmies izturēties daudz saudzīgāk – gan pret sevi, gan citiem, gan pasauli, tajā skaitā dabu, kopumā.

Videoklipa operators un montāžas režisors ir Reinis Kauliņš. Audio materiāla izveidē piedalījušies: Dafne (vokāls), Raitis Balandīns (elektriskā un akustiskā ģitāra, papildvokāls), Raimonds Ātrais (bungas), Māris Minkevics (bass), Elīza Zelča (vijole), Pauls Ēriks Skujiņš (čells). Dziesma ierakstīta, miksēta un māsterēta “KS Records” studijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!