VIDEO: Grupa "Bez PVN" atgriežas un prezentē veltījuma dziesmu savai bērnībai. Mīļi!

Raksta attēls - VIDEO: Grupa "Bez PVN" atgriežas un prezentē veltījuma dziesmu savai bērnībai. Mīļi! Ekrānšāviņš no video

06.11.2017 / Parmuziku.lv

Novembris sācies ar populārās latgaliešu mūzikas apvienības "Bez PVN" jaunākā video atrādīšanu dziesmai "Golds iz uzstobys" (Galds bēniņos).

Videoklips “Golds iz ustobys” tapis Kārsavas kultūras namā – vietā, kur 2003. gadā latgaliešu mūzikas grupa “Bez PVN” uzsāka savu darbību. Filmēšanas process vienas diennakts laikā ilga 14 stundas, kas grupai ir jauns filmēšanas rekords.

“Bez PVN” dalībnieki, kuri paši ir arī video idejas autori, saka:

Dziesmas videoklips ir veltījums mūsu bērnībai un lietām, kas kaut kad bija ļoti nozīmīgas, bet tagad jau aizmirstas. Ir jāatceras, ka arī tas, kas ar katru no mums notiek tagad, kaut kad būs tikai pagātne. Iespējams, arī nolikta istabas bēniņos…

Grupa priecājas, ka videoklipu novērtējuši ne tikai atbalstītāji, bet arī citi mūziķi. Savā "Facebook" kontā grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs, daloties ar video, piebildis:

Jaudīga, skaista, patiesa un uzrunājoša dziesma! “Bez PVN”, noņemu cepuri Jūsu priekšā! Malači!!! Un šis ir stāsts par to, ka nav svarīgi, kādā valodā Tu dziedi – latviešu, latgaļu, poļu, angļu vai kādā, ko zina vien pāris cilvēki uz zemeslodes un Tu nesaproti ne vārda. Mūzika runā no sirds uz sirdi! Vīri, mana cieņa Jums!

Videoklipu filmējusi “Studija 3KM” – Jānis un Sandra Rimicāni, dziesmas “Golds iz ustobys” vārdu un mūzikas autors ir Guntis Rasims, dziesmas ieraksts veikts studijā “Reiga”, tās aranžējumu veidojusi grupa “Bez PVN”, bet mix – Krišjānis Geidāns, māsteru – Kaspars Ansons. Saglabājot intrigu, grupa piebilst, ka jaunais videoklips nav vienīgais, kuru vēl šogad “Bez PVN” plānojuši atrādīt.

Grupas “Bez PVN” sastāvā darbojas: Kristaps Rasims (balss, elektriskā ģitāra), Guntis Rasims (balss, akustiskā ģitāra), Juris Vucāns (balss, metalofons, citi instrumenti), Valdis Vucāns (bass) un Normans Bārbals (bungas). Grupa savas darbības laikā izdevusi divus albumus (“Pyrms vuorda…” un “Reits”), uzstājusies konkursos, lielākos un mazākos pasākumos un festivālos, bijusi vairāku Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks” laureāte, kā arī saņēmusi atzinību gan “Muzikālā banka”, gan savulaik Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvā. Tāpat “Bez PVN” aktivitāte ir bijusi iedvesma daudziem citiem jaunajiem Latgales mūziķiem sākt muzicēt un rakstīt dziesmas latgaliski.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!