Viedenbauma leģendārais citāts iedzīvināts mūzikas videoklipā

Raksta attēls - Viedenbauma leģendārais citāts iedzīvināts mūzikas videoklipā Publicitātes foto

02.07.2021

Eduarda Veidenbauma slavenais citāts un dzejolis “Viss ir joks” ticis iedzīvināts dziesmā un videoklipā, ko radījuši Liepaja Music Orchestra mūziķi ar tā vadītāju Jāni Ivuškānu sadarbībā ar dziedātāju Ralfu Eilandu.

Arī šī dziesma sākotnēji radīta īpaši muzikālā dzīvesstāsta “No Veidenbauma neaizbēgsi” saturam, kurš iekļauts programmas “Skolas soma” ietvaros un šobrīd līdz ar videoklipa iznākšanu cikliski noslēdz Veidenbauma zīmē radoši aizvadīto gadu.

Dziesmas mūziku sarakstījis dziedātājs Ralfs Eilands kopā ar trompetistu, aranžētāju, komponistu un Liepaja Music Orchestra vadītāju Jāni Ivuškānu, tās noskaņā ļaujoties omulīgai pašironijai, kas sakņojas oriģinālā dzejoļa tekstā: “Viss ir joks, par visu smejies, Laid, lai citi raud un vaid. Ja ir labi – pakavējies, Un, ja netīk, – projām laid! (...)”.

Videoklipa sižetiskā līnija veido acīmredzamu un amizantu paradoksu, kur Liepājas Karostas cietuma vidē galvenais uzrauga tēls ir mazs puika, kurš, mēģinot izpildīt visus tam uzticētos, pieaugušā cilvēka pienākumus, vienlaikus ir rotaļīgs, nopietns un reizēm bezpalīdzīgs bez sava asistenta ( Ralfa Eilanda ) izpalīdzīgās rokas.

Dziesmas audio un videoklipa ierakstā piedalījušies: dziedātājs Ralfs Eilands, Jānis Ivuškāns (trompete), Jānis Ivuškāns juniors (mazais cietuma uzraugs), Liepaja Music Orchestra mūziķi: Edgars Ermansons (trompete), Artūrs Hrustaļovs (trombons), Edgars Jānis Kārkliņš (tenora saksofons), Mārtiņš Leišavnieks (tuba), Mārtiņš Zālīte (bass), Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti). Skaņas režija – Dainis Meļņiks. Videoklipa video risinājumi - OHM.LV. Dziesmas un videoklipa producenti – “Liepaja Music” sadarbībā ar “GingerCat”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!