Zināmi "Wacken Metal Battle 2016” atlases kārtas dalībnieki

Raksta attēls - Zināmi "Wacken Metal Battle 2016” atlases kārtas dalībnieki Foto: Rolf Klatt

20.04.2016 / Parmuziku.lv

22. aprīlī klubā “Melnā Piektdiena” (Brīvības iela 193c, Rīga) notiks konkursa "Wacken Metal Battle 2016” pirmās Latvijas atlases kārtas koncerts.

Pirmajā atlases kārtā piedalīsies:

  • "Sound Machinery” -  https://www.facebook.com/soundmachinery
  • "Once Upon” - https://www.facebook.com/onceuponband
  • "Varang Nord” - https://www.facebook.com/varangnord
  • "Velnezers” - https://www.facebook.com/velnezers
  • "Oceanpath” - https://www.facebook.com/oceanpath

Konkursa "Wacken Metal Battle” Latvijas reģionālā atlase šogād svīn 5. gadu jubilēju. Konkurss ir guvis starptautisku atzinību un pašlaik tajā piedalās vairāk, kā 40 pasaules valstis to starp arī Latvija. Konkursa starptautiskais fināls notiek Vācijā, pasaules lielākajā un pazīstamākajā smagās mūzikas festivālā "Wacken Open Air”, kas ir viens no vasaras svarīgākiem notikumiem smagās mūzikas dzīvē. Starptautiskajā finālā reģionālo atlašu uzvarētāji, konkurējot ar mūzikas kolektīviem no dalībvalstīm, sacenšas (75000 festivāla apmeklētāju klātbūtnē) par iespēju iegūt labākās konkursa grupas titulu ar materiālām un naudas balvām.

Iepriekšējos gados mūzikas kolektīvi no Latvijas pierādīja, ka var sastādīt nopietnu konkurenci konkursa dalībniekiem no ārzemēm. Latvijas pirmajā konkursa dalības gadā (2011.g.) apvienība "Sacramental” starptautiskās žūrijas balsojumā ieguva trešo godpilno vietu.

Konkurss notiks vairākos posmos. Konkursa norises laikā plānoti divi grupu atlases koncerti un reģionāla fināla koncerts. Katrā no atlases kārtām dalībai finālā tiek atlasītas trīs grupas. Konkursa finālā, kas notiks 2016. gada 10. jūnijā piedalīsies sešas grupas, no kurām tiek noteikta viena grupa dalībai "Wacken Metal Battle 2016" konkursa starptautiskajā finālā Vācijas festivāla "Wacken Open Air" ietvaros.

Katrā atlases kārtā uzvarētāju nosaka žūrijas komisijas un koncerta apmeklētāju balsojums. Apmeklētāji varēs izteikt savu viedokli par grupām, balsojot par tām koncerta norises vietā.

Klubs atvērts no plkst. 19:00. Koncerta sākums: plkst. 20:00 Biļetes iepriekšpārdošanā no 5 Euro interneta vietnē www.ticketshop.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!