“Zelta Mikrofona” rīkotāji atklāj šī gada balvas “Mūža ieguldījums” ieguvēju

Raksta attēls - “Zelta Mikrofona” rīkotāji atklāj šī gada balvas “Mūža ieguldījums” ieguvēju Publicitātes foto

20.01.2016 / Parmuziku.lv

Katru gadu Latvijas Mūzikas Producentu apvienības LaMPA dalībnieki lemj par to, kurš saņems balvu par Mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā un arī pagājušā gada 2. oktobrī apvienības biedru sapulcē tika lemts, ka šogad “Zelta Mikrofonu” par mūža ieguldījumu ir pelnījis saņemt Latvijas rokenrola karalis Pits Andersons.

Balvas laureāta vārdu bija plānots izziņot tikai šī gada 2. februārī, taču tagad, kad Latvijas mūzikas cienītājus sasniegusi traģiska ziņa par mūziķa nāvi, balvas organizatori uzskata par savu pienākumu šo savu lēmumu darīt zināmu agrāk.

LaMPA valdespriekšsēdētāja Elita Mīlgrāve “ Pits Andersons ir devis nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas un visas pasaules mūsdienu rokenrola attīstībā un darījis to nesavtīgi un pašaizliedzīgi, neskatoties uz valdošo režīmu noliegumu pagājušā gadsimta 70tajos un 80tajos gados un spītējot grūtībām, kādas pārdzīvoja Latvijas mūzikas vide, mainoties sociālajai iekārtai un mūzikas patērētāju vērtību kritērijiem. Pits vienmēr bija uzticīgs savai mūža mīlestībai – rokenrolam! Par to viņu cienīja un mīlēja viņa kolēģi un pat konkurenti, nemaz nerunājot par klausītājiem tuvu un tālu. Ne jau bez pamata Pitu dēvēja par mūsu rokenrola karali. Šo titulu Pitam piešķīra viņa mūzikas cienītāji un tas ir augstākais novērtējums, kādu jebkad kāds mūziķis varētu iegūt.”

Pits Andersons ir saņēmis arī starptautisku novērtējumu - “Just Plain Folks Music Awards, ASV” balvu par albumu “Brass-A-Billy”, kā labāko 2008/2009 gada albumu rockabilly kategorijā. 2004.gadā Pita albums “Sentimental” tika nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai.  Andersons ir uzstājies neskaitāmos festivālos, priecējot rokenrola fanus visā pasaulē, ierakstījis un izdevis 7 albumus un vairākus singlus sadarbībā ar Latvijas un ārvalstu mūzikas izdevniecībām.

15. martā “Latvijas Nacionālajā Operā”, jau 20to gadu pēc kārtas notiks Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta Mikrofons ” pasniegšanas svinīgā ceremonija. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!