Mūžībā aizgājis Pits Andersons

Raksta attēls - Mūžībā aizgājis Pits Andersons Publicitātes foto

20.01.2016 / Parmuziku.lv

Pēc cīņas ar liposarkoma vēzi 70 gadu vecumā mūžībā aizgājis Pits Andersons, portālam diena.lv pavēstījuši viņa tuvinieki. Mūziķis savu darbību sāka piecdesmitajos gados un laika gaitā iemantoja rokenrola cienītāju atzinību visā pasaulē.

Sešdesmitos gados spēlējis dažādos rokenrola ansambļos gan Latvijā ("Revengers", "Melody Makers", "Natural Product"), gan Igaunijā ( "Optimistid") , septiņdesmitos gadus pavadījis klusumā, jo toreizējā vara mūziķim aizliedza uzstāties, uz skatuves Andersons atgriežas astoņdesmitajos kopā ar grupu "Arhīvs". Šajā laikā mūziķis pievērsies rokenrola apakšžanram rokabilijam un devās tūrēs pa Eiropu un ASV. 2002. gadā ASV ierakstījis savu solo albumu "Texeclectic".

Deviņdesmito gadu beigās Andersons ir viens no rokenrola un kantrī mūzikas kluba "Aligators" dibinātājiem un strādājis par programmas menedžeri. Laika posmā no 2005. līdz 2007. gadam mūziķis Latvijā organizēja Rokenrola festivālus. 2009. gadā izdotais albums "Brass-A-Billy" īpaši sajūsminājis rokabilija mūzikas pazinējus ASV un saņēmis mūzikas apbalvojumu kā Labākais Rokabilija albums.

Pits Andersons tiek cienīts kā mūzikas leģenda ne vien Latvijas, bet arī Padomju Savienības rokmūzikas kontekstā. Pits Andersons ir Vispasaules rokenrola asociācijas biedrs, viņa vārds lasāms arī "Rockabilly Hall of Fame". Kopš 2009. gada mūziķis uzstājās kopā ar grupu "The Swamp Shakers".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!