“Zelta Mikrofons'23” nominācijas “Straumētākais ieraksts ar Elektrum” piecinieks atklāj savu hitu noslēpumu

Raksta attēls -  “Zelta Mikrofons'23” nominācijas “Straumētākais ieraksts ar Elektrum” piecinieks atklāj savu hitu noslēpumu Publicitātes foto

10.02.2023

Jau 18. februārī Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons'23”, pirmo reizi atklājot nomināciju “Straumētākais ieraksts ar Elektrum”, kuras piecinieku veido 2022. gadā mūzikas vietnēs internetā Latvijas teritorijā visvairāk straumētās un lejupielādētās dziesmas. Kā izskaidrot dziesmu lielo popularitāti, to jautājām pašiem dziesmu autoriem.

“Dziesmas “Lieka štuka”  emocionālā vērtība palielinās proporcionāli inflācijai. Šajos laikos “Lieka štuka” ir vērtīgāka kā jebkad - dziesma ir kā lūgums kosmosam. Jau iepriekš intervijās esam minējuši, ir sajūta, ka šo dziesmu esam saņēmuši lietošanā no augstākiem spēkiem kā atbalstu. To jūt arī klausītāji, tāpēc dziesma tiek straumēta, “  spriež grupa “Citi zēni”, kas “Lieka štuka” izdeva 2022. gada jūnijā.

“Mūsuprāt šis skaņdarbs ir izpelnījies tautas mīlestību, jo dziesmā daudzi klausītāji var atpazīt situācijas no savas ikdienas, kā arī izbaudīt unikālu kombināciju - Duboks un Satīns, kas atsevišķi skanējuši neskaitāmās ballītēs, taču pirmoreiz izskan kopā,“ saka grupa “Singapūras satīns” par dziesmu “Uz Seen”, ko izpilda kopā ar grupu “A-Eiropa”. Dziesma tika publiskota 2022. gada jūlijā un ir daļa no grupas albuma “Luksuss Stonks”.

Savukārt “Bermudu divstūris” nominācijā ir pāstrāvēts ar trim dziesmām. Kopā ar dziedātāju Olgu Rajecku ierakstīta dziesma “Vidēji glīts”, sadarbībā ar bungu un dūdu grupu “Auļi”  tapusi dziesma “Līgava”, bet ar grupu “Apvedceļš”  - dziesma “Brāl' Ar Dzīvi Nekaulē”, par kuru mūziķi saka . "Primārais faktors, kāpēc cilvēki šo dziesmu vismaz trīs reizes ir noklausījušies un noskatījušies, ir Krūms (Jānis Krūmiņš). Viņš ir rokenrols, viņš ir dzīve! Mēs, "Bermudu divstūris", no viņa varam tikai mācīties, tāpat kā no Olgas un “Auļiem”, kuru līdzdalība atnesas šīs straumētāko dziesmu nominācijas." Visi singli atrodami “Bermudu divstūra” albumā “Vidēji glīts”, kas izdots pērnā gada 26. maijā.

 18. februārī Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons'23” notiks jau 27. reizi, un šoreiz mūzikas industrijai svarīgais pasākums notiks kopā ar skatītājiem. Ceremonijas koncertā uzstāsies Dons, “Dzelzs vilks” "Citi Zēni", "Astro'n'out", "DAGAMBA", “Tautumeitas”, Ozols, rolands če, Arturs Skutelis, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, “Bel Tempo” un Elīza Legzdiņa, fonda “Līdzskaņa” mūziķi. Biļetes pieejamas ekase.lv.

“Zelta Mikrofons’23” ceremoniju līdzfinansē: LaIPA,  Kultūras ministrija.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!