Žoržs Siksna klusēs līdz Ziemassvētkiem!

Raksta attēls - Žoržs Siksna klusēs līdz Ziemassvētkiem!

24.11.2016

„Muļķe sirds”, „Genoveva”, „Vālodzīte” un citu savulaik tik populāro dziesmu izpildītājs Žoržs Siksna ir uzsācis klusēšanas periodu, lai 25. un 26. decembrī Rīgas Ziemassvētku koncertos „Sudraba slidas” atkal liktu straujāk pukstēt dāmu sirdīm.

„Tāpat kā baletdejotājiem ir jāsaudzē savs darba instruments – kājas, tā arī dziedātājiem ir jārūpējas par savu balsi, un apsaldēšanās nav pieļaujama,” stāsta Žoržs Siksna, kurš jau no novembra ir uzsācis ikgadējo klusēšanas periodu. Šādu lēmumu viņš pieņēma pēc tam, kad pirms dažiem gadiem, Jelgavā uzstājoties Valsts svētkos brīvā dabā, iedzīvojās pamatīgā vidusauss iekaisumā.

„Ja tagad mani uz ielas aukstā laikā uzrunā draugi vai paziņas, kļūstu „lepns” un nesarunājos,” nosmej dziedātājs, kurš jau 25. un 26. decembrī Rīgas Ziemassvētku koncertos iejutīsies doktora Bukmana tēlā no Mērijas Meipsas-Dodžas stāsta „Sudraba slidas”.

Žoržs Siksna koncertos izpildīs gan visiem zināmo Ērvina Berlina White Christmas, Mela Tormē un Roberta Velsa dziesmu The Christmas Song, gan arī vienu no savām vismīļākajām dziesmām – Sezāra Franka Panis Angelicus (tulkojumā nozīmē „Dieva maize”).

Starp citu,  Rīgas Ziemassvētku koncertos pavadījumu spēlēs orķestris „Rīga”, kurā savulaik Žoržs Siksna savu profesionālo gaitu pirmsākumos vēlējās spēlēt klarneti, bet šis sapnis tomēr nepiepildījās.

Rīgas Ziemassvētku koncerts “Sudraba slidas” ir veidots pēc sirsnīgā Mērijas Meipsas-Dodžas Ziemassvētku stāsta motīviem. Koncertā  piedalīsies iemīļotie aktieri Dita Lūriņa, Juris Žagars, izcilais džeza mūziķis Daumants Kalniņš un latviešu estrādes leģenda Žoržs Siksna. Koncertā piedalīsies arī vokālā grupa „Framest”, koris „Maska”, Emīla Dārziņa jauktais koris un orķestris „RĪGA”. Diriģents – Valdis Butāns. Koncertā skanēs populāras latviešu un ārzemju komponistu Ziemassvētku dziesmas un klasiskā mūzika.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!