24 stundu latviešu mūzikas maratons Ņujorkas Q2 radiostacijā

Raksta attēls - 24 stundu latviešu mūzikas maratons Ņujorkas Q2 radiostacijā Publicitātes foto

20.08.2015

Ņujorkas laikmetīgās mūzikas interneta radiostacija Q2 24.augustā 24 stundas pārraidīs vienīgi latviešu mūsdienu klasisko mūziku īpašā latviešu mūzikas maratonā 24 Hours of Latvian New Music with Jaunā mūzika: Latvijā.

Maratona tehniskā puse esot strauji attīstījusies šovasar, taču ideja par to pakāpeniski veidojusies kopš 2011.gada marta, kad Q2 tika intervēts komponists Pēteris Vasks. Vaska, Santas Ratnieces, Ērika Ešenvalda, Uģa Prauliņa, Riharda Dubras, Indras Rišes un daudzu citu latviešu mūsdienu komponistu mūzikas ieraksti, kā arī latviešu mākslinieku, koru un orķestru ieraksti esot bieži skanējuši Q2 un tās filiāles kanālā WQXR atsevišķos raidījumos un tematiskās programmās. 24. augusta maratons būs pirmā reize kad latviešu laikmetīgā mūzika Q2 stacijā skanēs nepārtraukti 24 stundas. Latvija ir trešā valsts pēc Polijas un Somijas, kura ir saņēmusi šādu atzinību. Q2 maratona mājaslapā latviešu mūsdienu mūzika ir raksturota kā "dinamiska un krāsaina".

Q2 staciju un tās filiālstacijas klausās vismaz 16 miljoni klausītāju.

Raidījums tiks atkārtots arī sestdien, 29.augustā.

Maratonam varēs pieslēgties mājaslapā www.wqxr.org.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!