Latviešu klasiskās mūzikas klausījumi pasaulē pieauguši līdz ceturtdaļmiljonam

Raksta attēls - Latviešu klasiskās mūzikas klausījumi pasaulē pieauguši līdz ceturtdaļmiljonam

25.01.2020

Nacionālās ierakstu kompānijas SKANI izdoto latviešu klasiskās mūzikas ierakstu klausījumi un lejuplādes dažādās starptautiskās digitālās straumējuma vietnēs pagājušā gadā būtiski pieauguši, sasniedzot līdz šim lielāko klausījumu skaitu 250 000, kas ievērojami pārsniedz 2018.gada rezultātus.

Populārākie SKANI izdotie latviešu klasiskās mūzikas ieraksti straumēšanas vietnēs, kā arī CD formātā 2019.gadā bijuši: “Vakara Impresija” (Latvijas Radio koris) , “Vasks. Lūgšana” (VAK "Latvija", LNSO, Orķestris "Rīga", Māris Sirmais, Laura Teivāne) , "Klusuma Auglis"  (Latvijas Radio koris) un “Magnificello” (Gunta Ābele). 

"Mūsu izdotie klasiskās mūzikas albumi ik gadu sasniedz arvien lielāku un plašāku globālo auditoriju, ar uzviju pārsniedzot visus plānus un cerības. Tas notiek, gan tādēļ, ka latviešu komponistu darbi ir globālai klasikās mūzikas audtorijai interesanti un saistoši, bet mūsu mūziķu interpretācijas - izcilas, gan arī tādēļ, ka strauji mainās mūzikas klausīšanās paradumi un mēs to protam izmantot savā labā," norāda Egīls Šēfers , SKANI izpildproducens, LMIC direktors. 

Digitālās platformas kļūst arvien populārākas, kā ārvalstīs, tā pie mums, un SKANI intensīvi strādā pie šo albumu promocijas - tie regulāri gūst lieliskus starptautisku kritiķu novērtējumus un atzinību.

"Klausītājam mūsdienās ir ārkārtīgi viegli iepazīt šo mūziku, un viņš nejūt nekādu ne sociālu, ne kulturālu spiedienu iepazīt ko jaunu un nedzirdētu. Ar to es domāju - ja Jūs apmeklējat mūsdienu mūzikas koncertu, bet Jūs tas tomēr neuzrunā, jums ir neērti tā vienkārši piecelties un aiziet. Tas tā vienkārši nav pieņemts un ir nepieklājīgi. Savukārt izmēģinat noklausīties ko jaunu un neparastu Spotify ir ārkārtīgi viegli, un ja tomēr nepatīk - viegli var izvēlēties klausīties ko citu. Šīs brīvība, manuprāt, arī ir veicinājusi to, ka aizvadītājā gadā esam sasnieguši tik lielu klausītāju skaita pieaugumu no tik daudzām pasaules valstīm", skaidro Šēfers.

Dati apkopoti no tādām starptautiskām mūzikas platformām, kā  Spotify, Apple Music, YouTube, Deezer, Google Play, Amazon Prime, Napster, iTunes un citiem no kurām Spotify sastāda 88% no SKANI izdevumu klausījumiem. 

Visvairāk latviešu klasiskos ierakstus klausījušie un lejuplādējuši ASV, Latvijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Vācijā un citur pasaulē. Lielāko daļu auditorijas SKANI ierakstiem sastāda klausītāji vecumā no 18-35 gadiem. 

Šogad LMIC mūzikas ierakstu izdevniecība SKANI laidīs klajā 8 jaunus ierakstu albumus.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!