Apsveicam! Bobs Dilans saņem Nobela prēmiju literatūrā

Raksta attēls - Apsveicam! Bobs Dilans saņem Nobela prēmiju literatūrā Foto: pixabay.com

13.10.2016 / Parmuziku.lv

Dziedātājam un dziesmu autoram Bobam Dilanam, kuru tā ietekmīgo dziesmu dēļ mēdz dēvēt par savas paaudzes balsi, piešķirts viens no pasaulē prestižākajiem apbalvojumiem kultūrā - Nobela prēmija.

Tādās visiem labi zināmās viņa dziesmās kā “Blowin’ in the Wind”, “Masters of War”, “A Hard Rain’s a-Gonna Fall”, “The Times They Are Changing”, “Subterranean Homesick Blues” un “Like a Rolling Stone” iemūžināts dumpinieciskums, neatkarība un brīvi uzskati.

“Dilanam ir ikonas statuss. Viņam ir spēcīga ietekme uz mūsdienu mūziku,” ceturtdien paziņoja Zviedru akadēmija (Swedish Academy), pasniedzot balvu - 8 miljonus zviedru kronu (aptuveni 832 000 eiro).

Mūsdienās Dilans joprojām sacer jaunas dziesmas un bieži dodas tūrēs. “Viņš, iespējams, ir dižākais starp dzīvajiem dzejniekiem,” sacīja Zviedru akadēmijas biedrs Pērs Vastbergs (Per Wastberg).

Zviedru akadēmijas sekretāre Sāra Danius (Sara Danius) preses konferencē vēstīja, ka lēmuma pieņemšans laikā valdīja liela vienotība par to, ka balva būtu jāpiešķir Dilanam.

Balva literatūrā bija pēdējā no šogad pasniedzamajām Nobela prēmijām. Apbalvojums nosakukts par godu dinamīta izgudrotājam Alfrēdam Nobelam un to pasniedz kopš 1901. gada par sasniegumiem zinātnē, literatūrā, un miera veicināšanā.


Avots: huffingtonpost.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!