Berlīne izrāda īpašu godu Deividam Bovijam

Raksta attēls - Berlīne izrāda īpašu godu Deividam Bovijam Kolāža: publicitātes foto, twitter.com/DKultur

24.08.2016 / Parmuziku.lv

Berlīnes mērs Mihaels Mullers atklājis goda plāksni, kas tagad rotās pilsētas rajonā Šonebergā esošās Hauptstrasse 155 mājas sienu. Šajā mājā 2 gadus, no 1976. - 1978. gadam, dzīvojis Deivids Bovijs, sarakstot slaveno Berlīnes triloģiju, albumus "Low", "Heroes" un "Lodger". Bovijs mūžībā aizgāja šī gada sākumā.

Berlīnieši labprāt vēlētos, kaut Hauptstrasse tiktu pārdēvēta leģendārā mūziķa vārdā. Berlīne mūziķim bija radošs dzīves periods, Deivids Bovijs producēja arī Igija Popa albumus "The Idiot" un  "Lust for Life" un arī pie dažādām idejām strādāja kopā ar Baienu Īno. Astoņdesmito gadu sākumā Bovijs atkal atgriezās Ņujorkā.

Berlīnes piemiņas plāksni rotā citāts no slavenās dziesmas "Heroes": "We can be heroes, just for one day" (Mēs varam būt varoņi kaut uz vienu dienu). Dziesmai iedvesmu Bovijs smēlās no vācu krautroka grupas "Neu!". Dziesmas līdzautors ir Braines Īno (Brian Eno).

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!