Čelliste Margarita Balanas uzstāsies prestižajā Londonas Karaliskajā Svētku zālē

Raksta attēls - Čelliste Margarita Balanas uzstāsies prestižajā Londonas Karaliskajā Svētku zālē Foto: Aiga Ozoliņa

03.03.2016 / Parmuziku.lv

Šodien Londonas Karaliskajā Svētku zālē (Royal Festival Hall, London) uzstāsies jaunā latviešu čelliste Margarita Balanas. Kopā ar viņu koncertā muzicēs grieķu pianists Vasilis Varvaresos (Vassilis Varvaressos), kurš tiek uzskatīts par vienu no daudzsološākajiem viņa paaudzes pianistiem pasaulē.

Koncerta programmā būs divi spilgti un spēcīgi skaņdarbi - Sergeja Rahmaņinova sonāte čellam un klavierēm op.19 un Ģērģa Ligeti sonāte čellam solo, kuru Margaritas Balanas interpretācijā Starptautiskajā Adelaidas čello festivālā raksturojuši kā ''ārkārtīgi spēcīgu, izsmalcinātu, piesātinātu un spožu.''

Margarita Balanas jau ir koncertējusi tādās pasaules koncertzālēs kā Karaliskais Operas Nams (The Royal Opera House), Karalienes Elizabetes zāle (Queen Elizabeth Hall), Vigmora zāle (Wigmore Hall), Bakingemas Pilī (Buckingham Palace) Londonā, Casa da Musica Portugālē, Bratislavas Filharmoniskajā koncerzālē (Bratislava's Philharmonic Hall) un Palace Het Loo zālē Nīderlandē.

Šobrīd ar ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) stipendiju un Martin Music Scholarship Fund Award stipendiju Margarita Balanas studē Londonas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā. Viņa regulāri piedalās čellistu meistarklasēs, tai skaitā pie Stīvena Iserlisa, Lina Harela, Mišas Maiska un Natālijas Gūtmanes.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!