Viss tuvplānā! Alternatīvās mūzikas vēsture apkopota interaktīvā kartē

Raksta attēls - Viss tuvplānā! Alternatīvās mūzikas vēsture apkopota interaktīvā kartē Foto avots: wearedorothy.com

09.10.2016 / Parmuziku.lv

"Dorothy Studio" apkopojuši pasaules alternatīvās un neatkarīgās mūzikas vēsturi, ietverot ne vien grupas, bet arī slavenākos producentus un menedžerus, kas ietekmējuši žanru attīstību.

"Dorothy Studio" dizaineris Džeimss Kveils (James Quail), veidojot alternatīvās mūzikas karti, par atskaites punktu ņēmis kocertu un centies atspoguļot grupu savstarpējās tiešās un netiešās ietekmēšanās. Piemēram, leģenda vēstot, ka 1976. gada 4. jūnija "Sex Pistols" koncertā starp klausītājiem ir bijuši vīri, kas vēlāk dibinājuši tādas alternatīvajā mūzikā nozīmīgas grupas kā "The Smiths", "Joy Division" un "the Buzzcocks".

Atgādinām, arī latviešu mūzikai ir sava interaktīvā, Linarda Kalniņa veidotā karte, kuru var aplūkot šeit. Džeimsa Kveila veidoto interaktīvo karti tuvplānā var aplūkot šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!