Lietuvas veiksmīgākā indie grupa "Garbanotas Bosistas" publicē pirmo video deviņu gadu laikā

Raksta attēls - Lietuvas veiksmīgākā indie grupa "Garbanotas Bosistas" publicē pirmo video deviņu gadu laikā Ekrānšāviņš

19.09.2017 / Parmuziku.lv

Jaunais singls ir pirmais no "Garbanotas Bosistas" jaunā albuma, kas iznāks 2017. gada decembrī.

"Last Summer’s day" ir dziesma par vasaru, kas tikko beigusies – psihodēliskā roka/ psihoanalītiska popa četrotne no Viļņas ir atgriezusies ar jaunu skanējumu. Lai arī grupa pastāv jau 9 gadus, šis ir pirmais "Garbanotas Bosistas" videoklips.

Grupa par dziesmu un video:

Tā ir muzikāla balāde un video par vasaru, par kalnu un dienu virsotnēm, par draugiem un laukiem, par patiesībām un cirtām. Kad esat kaut kur dzirdējuši, ka esat bezgalīgs, bet vasara ir beigusies, jums jānokapj lejā no kalna, pienāk vakars, draugi aiziet un lauka galā ir mežs, patiesība nāk gaismā un jūs nogriežat savas cirtas ...

Grupas ģitārists Mantas Joneikis par dziesmas tapšanu stāsta:

Šī dziesma ir bijusi mūsu prātos un ausīs gandrīz divus gadus. Daudzi dažādi nenozīmīgi notikumi, tikšanās vai nakts sarunas sakrauti kopā un radīta dziesma. Tā ir par vasaru, kalnu virsotnēm un dienu virsotnēm, par draugiem un laukiem, patiesībām un cirtām,

Dziesmas ieraksts tika veikts ar Snorri Bergerud viņa studijā "Ymir Audio" - "Garbanotas Bosistas" dalībnieki (Šarukas Joneikis-vokāls, Mantas Joneikis-ģitāra, Kipras Pugačiukas-bass, Mantas Augustaitis-bungas) pavadīja tur 3 dienas. Tas ir pirmais grupas singls kopš iepriekšējā albuma "Above Us", kas iznāca 2015. gadā.

Nozīmīgi, ka tas ir pirmais mūzikas videoklips, kuru grupa izlaida 9 gadu pastāvēšanas laikā, taču grupai ir izskaidrojums tam:

Mēs domājām, ka mums nekad nav bijis videoklips mūsu dziesmai, bet mums nebija ne jausmas, kādam tam vajadzētu būt. Tad mēs nolēmām, ka mums vajadzētu lūgt visiem mūsu draugiem izveidot kādu vizualizāciju par katru mūsu dziesmu, stāstu par to, kā viņi to redz. Martinas Valius, mūsu draugs bija pirmais, kurš to izdarīja. Un sanāca brīnišķīgi! Viņš darīja to, ko gribēja, bet viņam sanāca tas, ko mēs vēlējāmies. Šajā video ir viss. Cilvēks, kalni, kustība, bailes no pārvietošanās, trauksme un skati no augšas.

Video prezentācija notika divpadsmit Viļņas bāros.

Mēs negribējām nopietnu un oficiālu prezentāciju. Jebkurš bārs ir ideāla vieta šai dziesmai. Vieta, kur tu it kā ir iestrēdz, bet arī vieta, kur mēs visi ejam, satiekamies, runājam par kaut ko un pēc tam, iespējams, atklājam kaut ko jaunu. Laiks, kad atgriezies mājās no bāra, ir tiešām labs laiks dziesmu tekstu rakstīšanai. Īss, bet intensīvs laiks pašrefleksijai.

Nesen "Garbanotas Bosistas" uzstājās Rīgā K.K. fon Stricka villā, tāpat grupa ir bijusi gaidīts viesis "Piena svētkos", divreiz spēlēja "Positivus" festivālā, kā arī viesojās Liepājā - "Summer Sound" festivālā un citur.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!