Mūžībā aizgājis dziesminieks, dzejnieks un rakstnieks Leonards Koens

Raksta attēls - Mūžībā aizgājis dziesminieks, dzejnieks un rakstnieks Leonards Koens

11.11.2016 / Parmuziku.lv

Kanādiešu mūziķis miris 82 gadu vecumā.

Leonards Koens leģendas statusu iemantoja jau dzīves laikā, savās dziesmās vēstot par cilvēkam sevis apzināšanai svarīgām tēmām - reliģiju, seksuālām attiecībām, vientulību, mieru un arī depresiju.Viņu raksturo ass prāts, radoša tālredzība un zema, piesmakusi balss.

Pirmo dzejoļu krājumu Koens izdeva jau 20. gadsimta piecdesmito gadu vidū, bet pirmais albums iznāca "Songs of Leonard Cohen" 1967. gadā. Pēdējais albums "You Want it darker" tika izdots šī gada 16. oktobrī, iemantojot kritiķu apzinību. 

Leonards Koens iedvesmojis arī citus mūziķus - plašākai publikai pazīstama ir dziesminieka Džefa Baklija versija par Koena dziesmu "Hallelujah".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!