Tallinn Music Week 2020 konferences programma

Raksta attēls - Tallinn Music Week 2020 konferences programma Facebook

27.08.2020

Creative Impact conference, kas notiks mūzikas un kultūras festivāla Tallinn Music Week ietvaros no 28. līdz 29. augustam, ir publicējusi visu gaidāmā pasākuma programmu.

Krīzes politika, nākamās paaudzes autortiesības, kā arī veselība un drošība pasākumos šajā iepriekš nepieredzētajā laikā ir visu radošo industriju šī brīža galvenā aktualitāte. Konferencē tiks apskatītas tādas tēmas, kā "Mūzikas industrija 2.0", "Ilgtspējīgas attīstības mērķi" un "Kaimiņu sadarbība". Īpaša uzmanība tiks pievērsta izmaiņu vadībai un sadarbības veidošanai.

Mūzikas industrijas konferences programma tika izstrādāta sadarbībā ar Music Estonia. Konference notiks Igaunijas Mākslas akadēmijā.

TMW 2020 konference notiks jauktā (hybrid) formātā, ļaujot tajā piedalīties gan klātienē, atrodoties tieši akadēmijā, gan tiešsaistē, izmantojot DigiPRO abonementu. Pasākums, kas apvieno mūzikas industrijas un kultūras jomas profesionāļus no visas Eiropas, notiks saskaņā ar veselības un drošības pasākumiem, kas aprakstīti vietnē tmw.ee/about/health-safety.

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, Igaunijas Mākslas akadēmijas (EKA) rektors Marts Kalms, “Telia” izpilddirektors Roberts Paioss kopā ar Kristianu Portu, sporta biologu un Tartu Universitātes Sporta zinātnes un fizioterapijas institūta direktoru dalīsies savā redzējumā par nākotni radošajās nozarēs.

“Ārkārtas laiki pieprasa ārkārtas idejas, godīgu sarunu un reālu sadarbību,” saka TMW dibinātāja un direktore Helēna Sildna, kura piektdien, 28. augustā, plkst.10:00 akadēmijā atklās TMW 2020 konferenci. "Ir patiešām svarīgi runāt par šīm tēmām šajā īpašajā gadā."

Starp konferences spīkeriem būs Barbara Geslere, Eiropas Komisijas kultūras nodaļas pārstāve, programmas “Radošā Eiropa” vadītāja, Somijas Izglītības un kultūras ministrijas padomniece Kimmo Aulake un Latvijas Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Dace Vilsone, kuri pārrunās politikas plānošanas aktualitātes nozares atbalstam, kā arī arī nākotnes risinājumu redzējumus ilgtspējīgākas kultūras ekosistēmas radīšanai. Paneli moderēs Virgo Sillamaa, Music Estonia direktors.

Slavenais Ričards Brons, Concorde Media Group priekšsēdētājs un izpilddirektors, atklās sarunu par nākamās paaudzes autortiesībām, kā arī par globālās digitālās platformas Digiciti izveidošanu, ko ir paredzēts atklāt Igaunijā. Veiksmīgs uzņēmējs ar vairāk nekā četrdesmit gadu pieredzi tehnoloģiju un izklaides jomā, Brons strādāja ar vairākiem pasaules līmeņa māksliniekiem, sākot no Motorhead līdz Robbie Williams, ir bijis Bronze Records izpilddirektors astoņdesmitajos gados, izveidoja revolucionāru digitālās piegādes ķēdes platformu Millennium un šobrīd ir iesaistīts pasaules vismodernākā biznesa Free Roaming Hyper Reality attīstībā.

«Under Pressure» būs diskusijas, kurās mūziķi ieņems galveno lomu. Pieaugošais spiediens uz māksliniekiem būt pašiem par vadītājiem, izdot jaunu mūziku un pastāvīgi dalīties ar svaigu saturu ir kļuvis par vairāk nekā nepieciešamību, it īpaši pandēmijas laikā, kad samazinās ieņēmumu plūsma un kļūst gandrīz neiespējami kaut ko plānot. Iedvesmojošs paneļdiskusijas sākums būs intervija ar mūzikas menedžeri Keitu Harisu, kurš ir savulaik palīdzējis tādiem nozīmīgiem soula māksliniekiem, kā Mārvins Gejs un Stīvijs Vonders.

Aalto universitātes izpilddirektors Pekka Mattila atklās diskusiju par nākotnes izglītības virzieniem. Tā koncentrēsies uz jautājumiem par augstākās izglītības potenciālu, kas var izraisīt izmaiņas radošajā un kultūras nozarē. Paneļdiskusijā, kas sekos pēc viņa uzrunas, pulcēsies izglītības speciālisti no Igaunijas un Vestminsteres universitātes mūzikas biznesa vadības maģistra studiju programmas direktore Sallija-Anna Grosa. Viņa vadīs arī semināru par tēmu "Vai mūzika var padarīt jūs slimu?" par mūziķu garīgo veselību un mūsu attiecībām ar mūziku.

Sesijā, kuru organizē Keychange, London in Stereo dibinātāja un redaktore Džesa Pārtridža vadīs paneļdiskusiju par organizācijām un aktīvistiem, kuri pozitīvi maina mūzikas industriju, no jauna definējot tās dzimumu un varas dinamiku. Helsinku naktsdzīves vēstniece Salla Vallius vadīs diskusiju par to, kā uzturēt daudzveidīgu dzīvo mūziku. Daniels Nordgards, Agdera universitātes asociētais profesors, un  Antons Gurmans, Deezer globālās komunikācijas direktors izstrādās uz lietotājiem orientētus straumēšanas ieņēmumu aprēķinus.

Sadarbībā ar Music Estonia ir izstrādātas praktisku semināru un prezentāciju sērijas par dažādām tēmām, sākot ar to, kā izcelties TikTok, līdz pat ieteikumiem darbā elektroniskās mūzikas biznesā un satura mārketinga apmācības kursā. Mentoringa kursi ar mūzikas industrijas profesionāļiem notiks gan klātienē, gan digitāli.

Paredzot konferences oficiālo atklāšanu piektdien, 28. augustā, vairākas sesijas notiks caur Zoom platformu jau ceturtdien, 27. augustā. Reģistrētajiem PRO un DigiPRO delegātiem būs pieejamas atbilstošās saites un reģistrācijas informācija.

Konference TMW 2020 tiks atklāta piektdien, 28. augustā, plkst. 9.30 Igaunijas Mākslas akadēmijas aulā. Konferences pasākumi notiks gan digitāli, gan klātienē.

Papildus konferencei, TMW 2020 programma ietver mūzikas festivālu un dažādus pasākumus visā Tallinā, sākot ar mākslas izstādēm un beidzot ar publiskām izrādēm no 27. līdz 30. augustam. TMW informācijas centrs atradīsies Viru Keskus. 

TMW tiešsaistes veikalā shop.tmw.ee tiek pārdoti PRO, DigiPRO, konferenču un atbalstītāju abonementi, kas nodrošina  piekļuvi TMW2020 konferencei klātienē vai virtuāli, kā arī festivāla abonements, kas nodrošina piekļuvi festivāla mūzikas programmai.

TMW 2020 tiek organizēts saskaņā ar noteikumiem, kas šajā periodā piemērojami publiskiem pasākumiem, kas palīdz novērst koronavīrusa izplatīšanos vai inficēšanos iespējas riskus.

 

 

 

Festivālu atbalsta Kultūras ministrija, Igaunijas Kultūras fonds, Tallinas pilsētas kultūras pārvalde, Tallinas pilsētas uzņēmējdarbības departaments un Igaunijas uzņēmējdarbības fonds (EAS).

 

TMW starptautiskās aktivitātes, kuru mērķis ir padarīt Igauniju par pievilcīgu galamērķi mūzikas un kultūras interesentiem, tiek atbalstītas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!