Vai tu zini “Beastie Boys” un “Red Hot Chili Peppers” oriģinālnosaukumus?

Raksta attēls - Vai tu zini “Beastie Boys” un “Red Hot Chili Peppers” oriģinālnosaukumus? Foto: Popmatters

06.09.2016

Iedvesmojoties no NME, turpinām aplūkot populāru grupu dīvainos oriģinālnosaukumus un pievēršamies vēl piecām visā pasaulē zināmām apvienībām.

Izrādās, ka “Beastie Boys” varēja kļūt populāri arī ar nosaukumu “The Young Aborigines”, bet jau tā ne pārāk viegli izrunājamā “Red Hot Chili Peppers” vietā mums varētu būt nācies mežģīt mēli mēģinot izrunāt “Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem”!

The Young Aborigines (Beastie Boys)

Ņujorkas kolorītākā rajona Bruklinas ebreju mūziķu brigāde “Beastie Boys” bija zināma kā dažādu stilu sajaucēja, nekautrējoties blakus hiphopam nolikt alternatīvo roku un tad vēl acid jazz stilu. Pirmais iedīglis nāca tieši no alternatīvā roka, precīzāk – no hardcore aprindām. Tieši šajā stilā savā agrīnajā jaunībā sāka muzicēt divi no trim vēlākajiem “Beastie Boys” dalībniekiem – Maikls Daimonds un Adams Jauhs. Kā trešais tobrīd bija Džeremijs Šatans, kurš pat iegādājies austrāliešu aborigēnu mūzikas ierakstus, lai rastu spēcīgāku iedvesmu “The Young Aborigines” apzināti primitīvajai daiļradei. Kad Šatans devies garākā vasaras atvaļinājumā, abi pārējie tomēr sadomāja pārdēvēties par “Beastie Boys”. Kā pēcāk intervijā “Rolling Stone” atzinās Mike D, tas bija stulbākais nosaukums, kādu viņi tobrīd spēja izdomāt.

“The Young Aborigines” mēģinājuma ieraksts:

Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem (Red Hot Chili Peppers)

Grūti izrunājamo un stipri vien pagaro grupas oriģinālnosaukumu Entonijs Kiediss pamato ar ideju, ka grupa vēlējusies spēlēt majestātiski un haotiski. “Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem” ar šādu nosaukumu nospēlēja pāris koncertus Losandželosas klubā “Rhythm Room” 1983. gada februārī. Par visā pasaulē zināmā grupas tagadējā nosaukuma rašanos Kiediss žurnālam “Spin” 1991. gadā pastāstīja, ka vārdu salikums “Red Hot Chili Peppers” tapis tiešām karstās diskusijās apmēram nedēļas laikā! Par nosaukuma autoru uzskatāms basists Flea. Pārējie piekrituši, jo tas iemiesojis grupas krāsaino un spridzinošo garu. Atgriežoties pie oriģinālnosaukuma, lai nemulsina tas, ka YouTube var atrast diezgan svaigus šādi nosauktas grupas koncertierakstus, kuros tiešām dzirdamas RHCP dziesmas. Zināšanai – tā ir vācu tā sauktā tribute grupa. Nekomentēsim.

“Red Hot Chili Peppers” pirmais singls:

The Polka Tulk Blues Band / Earth (Black Sabbath)

Lai cik organisks šķistu heavy metal pionieru “Black Sabbath” nosaukums, tas tomēr nebija viņiem pirmais. Vēl trakāk – viņi tiešām bija sevi nodēvējuši par “The Polka Tulk Blues Band”! Izskaidrojums it kā bija vienkāršs – grupa pirmsākumos spēlēja blūzroka skaņdarbus, taču tādēļ jau nevajadzēja tik traki… Par laimi kādudien grupas ģitārists Tonijs Aiomi tomēr ieminējās frontmenam Ozijam Osbornam, ka katrreiz, izdzirdot viņu grupas nosaukumu, prātā nākot Ozijs ar nolaistām biksēm sēžam uz poda. Radās doma pārdēvēties par “Earth”, taču izrādījās, ka rokgrupām pārsātinātajā Lielbritānijā tāds nosaukums jau ir aizņemts. Glābiņš nāca no grupas basista Gīzera Batlera puses, kurš ieraudzīja rindu pie kinoteātra, kurā tika demonstrēta Borisa Karlova filma “Black Sabbath”.

Dziesma no “Earth” laika:

Smile (Queen)

Ģitārists Braeins Mejs un bundzinieks Rodžers Teilors tiešām visupirms izlādēja savu instrumentālo jaudu grupā ar pieticīgi saulaino nosaukumu “Smile”. Tā lielākais aizstāvis bija basists un vokālists Tims Stafels, uztverot to kā māksliniecisku koledžas projektu. Pēc Stafela aiziešanas no grupas, tai pievienojās Fredijs Merkūrijs, kura pirmais darbs, protams, bija aizslaucīt nosaukumu “Smile” mēslainē, dodot vietu daudz majestātiskākajam “Queen”. Kā viņš vēlāk izteicās žurnālam “Circus”, tad glamūrs bija grupas sastāvdaļa un viņi tiešām vēlējās būt īsti dendiji. Izdevās!

Grupas “Smile” ieraksts:

Atomic Mass (Def Leppard)

Neviens vairs īsti neatceras vai arī nevēlas atcerēties, kāpēc rokgrupa bija jānodēvē par “Atoma masu”, taču tāds nu reiz bija vēlāko hārdroka leģendu “Def Leppard” pirmais nosaukums. Lielākais tā aizstāvis bijis vokālists Džo Eliots, kurš tomēr padevies pēc tam, kad grupai ar nosaukumu “Atomic Mass” tā arī neizdevās sarunāt nevienu maksas koncertu un nolēma, ka jāliek lietā mākslas stundās radītais neeksistējošas grupas “Deaf Leopard” plakāts. Pārējie grupas dalībnieki gan iebilda, ka tas kaut kā pārāk izklausās pēc pankroka grupas nosaukuma, tādēļ pēc neliela “breinstorma” radās no “Led Zeppelin” nosaukuma idejas nedaudz aizgūtais “Def Leppard”.

“Def Leppard” pirmais singls:

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!