Viļņā uzstāsies Hosē Gonzaless kopā ar orķestri “The String Theory”

Raksta attēls - Viļņā uzstāsies Hosē Gonzaless kopā ar orķestri “The String Theory” Foto: Malin Johansson

01.12.2016 / Parmuziku.lv

Nākamā - 2017. gada 2. februārī, Lietuvā, Viļņas koncertzālē “The Hall Compensa”, kopā ar 22 mūziķu orķestri “The String Theory” koncertēs pasaulslavenais dziesminieks Hosē Gonzaless (José González). Koncerta programmu veidos muzikālais materiāls no Gonzalesa pēdējā albuma “Vestiges & Claws”.

Hosē Gonzaless ar “The String Theory” sadarbojās jau 2011. gada koncerttūrē, spēlējot izpārdotās arēnās un saņemot atzinības pilnus vārdus no mūzikas kritiķiem.

Argentīniešu-zviedru folkmūzikas dziesminiekam un “The String Theory” ir izdevies uzburt patiesi brīnišķīga attiecības. Orķestra diriģenta PC Nakta vadībā apdāvinātu mūziķu spēlē mūsdienīgais saplūst ar tradicionālo. Šī ir īpaša un progresīva sadarbība!

2011. gadā par Londonā notikušo koncertu rakstīja laikraksts “The Independent”.

Hosē Gonzalesa talantīgais izpildījums un maigā balss kombinācijā ar “The String Theory” bagātīgo, sulīgo skanējumu un brīvdomīgo pieeju kamermūzikas interpretācijai klausītājam dod iespēju piedzīvot debešķīgu saskaņu. 2017. gada Eiropas un ASV koncerttūrē Hosē Gonzaless un “The String Theory” izpildīs Gonzalesa pēdējo albumu “Vestiges & Claws”, ko raksturo aizkustinošas, brīžiem smeldzīgas, brīžiem pacilājoša prieka pilnas dziesmas.

Hosē Gonzalesu raksturo viņa siltais balss tembrs un meistarīgi pārvaldītā spāņu ģitāras spēle, bet dziļdomīgie dziesmu vārdi vēsta par cilvēcību, vienlīdzību un solidaritāti.

Hosē Gonzaless piedzimis argentīniešu vecākiem Gēteborgā, Zviedrijā. Popularitāti iemantojis, interpretējot citu autoru darbus, piemēram, zviedru grupas “The Knife’s” hits “Heartbeats” Gonzalesa versijā mūzikas straumēšanas vietnē Spotify atskaņots teju 150 miljons reižu un nemitīgā radio rotācijā skanējis apkārt pasaulei.

Runājot tēlaini - viss, kam Hosē Gonzaless pieskaras, kļūst par zeltu. Mūziķis visā pasaulē spēlējis izpārdotus koncertus un ir bijis galvenā mākslinieka godā labākajos pasaules festivālos, producējis skaņu celiņu Bena Stillera (Ben Stiller) filmai “The Secret Life of Walter Mitty”, viņa izpildītās dziesmas ir izmantotas TV seriālos, piemēram, “House” un “Numb3rs” – tik daudzveidīgi sevi ir pierādījis mūziķis.

“The String Theory” ir eksperimentālas kamermūzikas orķestris, kurš savu darbību uzsāka 2007. gadā un darbojas gan Berlīnē, gan Gēteborgā. Savā radošajā darbībā “The String Theory” pēta, kā mūsdienu klasiskā mūzika mijiedarbojas ar elektronisko mūziku, noizu, popmūziku, ar savu radošo veikumu daloties gan darbnīcās, gan koncertos, gan arī ierakstu veidā.

“The String Theory” diriģents ir komponists un mūzikas producents PC Nakts (PC Nackt), kura zināšanu pamatu veido džeza mūzikas studijas, pieredze teātra un baleta mūzikas radīšanā, kā arī viņš ir sarakstījis mūziku Vima Vendera filmām. PC Nakts ir elektropankroka grupas “Warren Suicide” un Berlīnē esošās ierakstu studijas “Chez Cherie” viens no dibinātājiem. “The String Theory” ietvaros viņš kopā pulcējis mūziķus no tādām zināmām apvienībām kā “Einstürzende Neubauten”, “Wildbirds & Peacedrums”, “El Perro Del Mar”, “Tocotronic” un citām.

Eiropas koncerttūres ietvaros Hosē Gonzaless un “The String Theory” uzstāsies 14 pilsētās 12 valstīs, koncerttūri uzsākot Zviedrijā, Malmē. Martā mūziķi dodas koncertēt ASV.  Lietuvā, Viļņā Hosē Gonzales un “The String Theory” uzstāsies 2017. gada 2. februārī, plkst.20.00. Biļetes nopērkamas bilietupasaulis.lt, cenā no 33 – 48 EUR.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!