Lielbritānijā izdota latviešu mākslinieka “W3C” vinila plate “The Atmospheric Entry”

Raksta attēls - Lielbritānijā izdota latviešu mākslinieka “W3C” vinila plate “The Atmospheric Entry” Publikācijas foto

30.04.2016 / Parmuziku.lv

Elektroniskās mūzikas producenta “W3C” debijas plate “The Atmospheric Entry” Lielbritānijā pie klausītājiem nonāca 27. aprīlī. Plates izdevēji ir Lielbritānijas elektroniskās mūzikas izdevniecība “Cold Recordings”.

Ceļš līdzi ieraksta izdošanai ir sācies ar “Cold Recordings” tuva drauga, mūzikas producenta “Mumdance”, raidījumu Rinse.fm, kuram savus skaņdarbus atskaņošanai bija iesūtījis “W3C”. Savukārt “Mumdance” ieteicis “W3C” radīto noklausīties “Cold Recordings” galvenajam vīram Pinch, kurš atzinis to par labu esam un soli pa solim realizējis to vinila platē.

“Man personīgi tas, ka šī jaunā plate tiek izdota īstā, autentiskā Lielbritānijas izdevniecībā, ļoti daudz ko nozīmē, ņemot vērā manu mīlestību pret šīs valsts elektroniskās mūzikas skatuvi. Es to uztveru tā, ka viņi ir mani, ārzemnieku, pieņēmuši kā daļu no savas mūzikas skatuves, un tas mani ļoti iepriecina. It īpaši tas, ka šo izdevniecību vada Pinch, kurš ir manuprāt viens no UK  mūziķu aprindu nozīmīgākajiem pārstāvjiem. “

Pats ieraksts ir tapis pāris mēnešu laikā un uzstādītais mērķis bija radīt kaut ko, kas būtu pietiekami eksperimentāls un svaigs, bet vienlaicīgi labi iederētos arī Lielbritānijas elektroniskās mūzikas aprindās.

Gala rezultāts ir izdevies kā “tāds tumšs hibrīds starp industriālo tehno un Apvienotās Karalistes raksturīgo skaņu un ritmiem.”

Ieskicējot nākotnes plānus, “W3C” noslēpumaini atklāj, ka turpinās vēl nopietnāk iedziļināties industriālajā mūzikā un Apvienotajai Karalistei raksturīgajā skaņā skanējumā, turklāt gada beigās ir gaidāma vēl  viena vinila plate no citas valsts un izdevniecības paspārnes.

“W3C” ir Rīgā dzīvojošs jaunietis, kurš studē datorzinātni, līdz ar to skatuves vārda izvēle savulaik tika saistīta tieši ar šo nozari. Gadu gaitā “W3C” skaidrojums vairs nav licies aktuāls un tam ir piemeklēta cita nozīme, kuru pats mūziķis  šobrīd patur noslēpumā.

W3C Skaņdarbi regulāri tiek atskaņoti ietekmīgās Londonas raidstacijas Rinse.FM viļņos un līdz šim viņa minialbumi digitālā formātā izdoti Itālijas “Seapunkgang”, un ASV “Car Crash Set” izdevniecībās, kā arī viņa veidotus remiksus izdevuši Kanādas “Infinite Machine” un pašmāju “Dirty Deal Audio”.

Tas, ka latviešu elektroniskās mūzikas producenta ierakstus izdod Lielbritānijas elektroniskās mūzikas izdevniecība, ir samērā unikāls un rets notikums Latvijas elektroniskās mūzikas lauciņā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!