Industrijas Ziņas

Kādu mūziku klausās duets DVINES?

Raksta attēls - Kādu mūziku klausās duets DVINES? Publicitātes foto

30.05.2016 / Parmuziku.lv

Duets DVINES - māsas Anastasija un Katrīne Drozdovičas, maija vidū izdeva debijas minialbumu “Solid Colors”, ieturētu deju mūzikas stilistikā. Bet kādu mūziku klausās pašas māsas? Kas duetu iedvesmo?

"Mūzikai mūsu dzīvē ir liela nozīme ne tikai tāpēc, ka ar to nodarbojamies profesionāli, bet arī tāpēc, ka tai piemīt īpašs spēks, mūsuprāt, lielāks, nekā jebkuram citam mākslas veidam. Mūzika var pārnest citā laikā, vietā un sajūtā, būtiski izmainīt noskaņu un ietekmēt garastāvokli, to tikpat spēcīgi nevar izdarīt ne literatūra, ne vizuālā māksla." - stāsta māsas. 

1. Antonio Carlos Jobim - "Desafinado"

Šo dziesmu, un vispār Antonio Carlos Jobim mūziku klausījās mūsu mamma, būdamas maziņas ļoti izbaudījām bossa novus ritmus, un tā mums asociējas ar bērnības bezrūpību un mieru.

2. Pink Floyd - "The Great Gig in the Sky"

"Pink Floyd" ir mūsu tēta mīļākā grupa, viņš joprojām mēdz uzlikt to uz pilnu skaļumu un sajusmināties par to cik īpaša ir šī mūzika. Bērnībā ļoti pretojāmies tēta izvēlei, vienīgā dziesma, kuru lūdzām uzlikt atkārtoti bija - "The Great Gig in the Sky". Pieaugot, iemīlējām šo grupu, bet mīļākā dziesma palika nemainīga.

3. Spice Girls - "Spice Up your Life"

Ar "Spice Girls" atklāšanu, mūsu dzīvē notika paversiens, kā iespējams, notika daudzām meitenēm tajā laikā. Fanojot par "Spice Girls", sapratām, ka arī pašas gribam dziedāt, uzstāties, vilkt skaistas kleitas un filmēties klipos.

4. Michael Jackson - "Ghost"

Mūsu dzīvē bija posms, kad Michael Jackson klausījāmies burtiski no rīta līdz vakaram. Ziemassvētkos vecāki uzdāvināja mums divus viņa albumus - "Thriller un Dangerous", tos joprojām uzskatam par vērtīgākiem diskiem savā kolekcijā. Nevaram izcelt nevienu no viņa dziesmām kā favorītu, bet "Ghost", mūsuprāt,  ir viena no nepopulārākām un nenovertētākām. 

5. Beyonce - "Deja Vu"

Beyonce ir iedvesmojusi daudzus māksliniekus, un viņas talants ir neapstrīdams. Viņas ietekmi mūsu mūzikā un agrākajos darbos noteikti var pamanīt. Joprojām uzskatam viņu par vienu no saviem elkiem un iedvesmotājiem.

6. Debussy - "The Girl with the Flaxen Hair"

Šo skaņdarbu un kompnistu iepazinām mūzikas stundās skolā, ilgi pirms Klods Debisī kļuva populārs jauniešu vidū pateicoties viņa skaņdarba iekļūšanai "Krēslas sāgā". Impressionisms vispār ir mūsu mīļākais periods klasiskās mūzikas vēsturē, Debisī un Morisa Ravēla klausamies ikreizi, kad gribās atslēgties no ikdienas un steigas.

7. First Aid Kit - "Walz for Richard"

Kaut arī darbojamies deju mūzikas žanrā, daļa no mums raujās uz folk pusi, tāpēc neizslēdzam iespēju kādreiz ekspermentēt arī šajā žanrā. "Walz for Richard" ir lieliska dziesma, kas nobur ar savu divbalsību un vienkāršību.

8. Kwabs - "Perfect Ruin"

Kwabs ir viens no jaunās Lielbritānijas mūziķu paaudzes. Šajā dziesmā ir neaprakstama maģija, pašās harmonijās, mūsuprāt, ir paslēpta īpaša slepena funkcija, kas tik ļoti aizkustina un liek pamosties taureņiem vederā.

9. Kirk Franklin - "Down By the Riverside"

Jau vairākus gadus esam saistītas ar lielisko Rīgas Gospelkori, kura koncertos var dzirdēt ļoti daudz lielisku dziesmu no Kirka Franklina repertuāra. "Down by the Riverside" ir viena no tām, autentiska, spēcīga un rotaļīga, tā nevar atstāt mūs vienaldzīgas.

10. Disclosure - Holding On (ft. Gregory Porter)

"Disclosure" ir mūsu šī brīža favorītmākslinieki, viņi ir kā paraugs un latiņa, kurai vienu dienu ļoti gribētu vismaz nedaudz pietuvoties. Nevaram izcelt nevienu konkrētu dziesmu, jo absolūti visas ir īpašas un foršas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!