Industrijas Ziņas

Latvijas mākslinieku instalācija ASV mūzikas festivālā Coachella priecē 200 000 apmeklētāju

Raksta attēls - Latvijas mākslinieku instalācija ASV mūzikas festivālā Coachella priecē 200 000 apmeklētāju  Foto: LETA, fotokolāža

18.04.2016 / Parmuziku.lv

Ar multimediālu instalāciju “ARMPIT California Edition” slavenajā ASV festivālā “ The Coachella Valley Music and Arts Festival” šogad, no 15. līdz 24. aprīlim, piedalās mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis.

Festivāla direktors Pauls Klemente mākslinieku instalāciju “ARMPIT” noskatījis 2015. gadā Venēcijas biennālē. Mākslinieki speciāli "Coachella" uzbūvēja paplašinātāku instalācijas variantu, to nosaucot par “ARMPIT California Edition”.

“ARMPIT” ir multimediju instalācija. Mākslinieki ir uzcēluši ejas un istabas, kurus sienas rotā video stāsti par vīriešiem, kas savu brīvo laiku pavada darbnīcā, nodarbojoties ar saviem vaļaspriekiem. Instalācijā ir arī lūgšanu telpa, duša, balkons. Par muzikālo noformējumu gādājuši “Gas of Latvia” līderis Andris Indāns, kā arī Shipsea kopā ar Rīgas Doma kora skolu un vīru kori “Gaudeamus”. Latvijas skatītāji “ARMPIT” pirmo versiju varēja aplūkot festivāla "Survival Kit 6" ietvaros rūpnīcas Boļševička teritorijā.

Mākslas un mūzikas festivāls "Coachella"  notiek jau kopš 1999. gada, pārsteidzot ar neierastiem  muzikālajiem sastāviem vai sen gaidītu apvienošanos, kā arī mākslinieku darbiem. "Coachella" iecienījušas arī slavenības, savukārt festivāla apmeklētāji vienmēr izceļas ar orģināliem tērpiem.

Māksliniece Katrīna Neiburga mūzikas klausītājiem būs pazīstama no "Gas of Latvia" koncertiem, kur viņa pilda  VJ uzdevumu. Viņa strādājusi arī pie operas izrāžu scenogrāfijas. Mākslinieks Andris Eglītis pazīstams ar savu eļļas glezniecību un arī tēlniecība viņam nav sveša.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!