Artim Dvarionas ir sirsnīgs iemesls atsākt dziedāšanu

Raksta attēls - Artim Dvarionas ir sirsnīgs iemesls atsākt dziedāšanu Foto: Egons Reiters

04.07.2016 / Aiga Leitholde

"Pēc sešu gadu pauzes mēģinājumā atkal spēlējot "TāTāTā" dziesmas, goda vārds, pārņēma sajūta, ka "TāTāTā" pēdējais koncerts ir bijis pirms nedēļas." - saka radio dīdžejs un arī dziedātājs Artis Dvarionas.

Pēdējos gadus mūzikas festivāli gan pasaulē, gan Latvijā klausītājus iepriecina ar sen gaidītiem un necerētiem pārsteiguma koncertiem. Šovasar viens no tiem būs grupas "TāTāTā" unikālais kopā sanākšanas koncerts festivāla “LMT Summer Sound” ietvaros.

"Projekts "TāTāTā" bija īslaicīgs, bet notikumiem piesātināts – pusotra gada laikā no pirmā singla līdz pēdējam koncertam. 2010. gada oktobra beigās nospēlējām pēdējo koncertu uz Galerija Rīga jumta. Šogad man zvanīja festivāla “LMT Summer Sound” organizatori, lai parunātu par citām ar izklaidi saistītām lietām. Tā mēs aizrunājāmies, ka, ļoti iespējams, "TāTāTā" varētu uz koncertu apvienoties." - stāsta Artis Dvarionas.

Radio hitus "Ja nu tā esi tu" un "Dinamīts" mēs joprojām labi atceramies un varētu nodungot no galvas. Klausītāji droši vien atminas arī dziesmas "Bez zīmogiem un cipariem", "Mēs esam labās ziņas" , "Saule mēdz aust" un "Pastardiena". Kāpēc "TāTāTā" neierakstīja albumu?

"Toreiz mēs bijām sacerējuši 16 dziesmas, kuras plānojām ierakstīt albumā. Principā viss bija gandrīz gatavs un noslīpēts, lai sāktu ierakstu, bet likās, ka vajag uztaisīt vēl dažas dziesmas, kas varētu kļūt par hitiem. Tā mēs novilcinājāmies un ierakstījām tikai četras dziesmas. Pārējās ir palikušas dažādās demo stadijās. Pirms dažām dienām Reinis parādīja vienu dziesmu, par kuru es biju piemirsis. Ja mums pietiks laika, iespējams, koncerts nebūs vienīgais notikums, būs arī jauna dziesma. Gribam dziesmu pabeigt līdz koncertam, jo pēc tā mums pagaidām nav plānota tālāka darbība."

"TāTāTā" sastāvu veido dažādos projektos rūdījumu guvuši mūziķi. Blakus Artim projekta ideju ģenerators ir arī ģitārists Reinis Briģis. "TāTāTā" basģitāru spēlē Eduards Zagainovs-Veinbrants jeb Čikijs, bungas – Mārtiņš Opmanis, bet taustiņus un elektroniskos efektus pārvalda DJ Rudd jeb Rudolfs Budze.

"Latvija ir maza un mūziķu nav daudz. Jo vairāk projektos mūziķis piedalās, jo grūtāk saglabāt vienas konkrētas grupas identitāti. Bez mums abiem, pārējie "TāTāTā" dalībnieki savulaik spēlēja vēl citos sastāvos, bet mums ar Reini tajā laikā "TāTāTā" bija vienīgais projekts, tāpēc grupas identitāti būvējām kā duets. Taču tas attiecās uz ārējo tēlu, jo muzikāli, protams, arī pārējo džeku artava ir bijusi liela. Tagad, gatavojoties Liepājas koncertam, Egona Reitera fotosesijā, pirmoreiz piedalījāmies visi pieci: es un Reinis, kā arī Čikis, Opis, DJ Rudd. Tās ir pirmās oficiālās "TāTāTā" bildes, kurās esam visi. Gribām kopā atgriešanās svētkus nosvinēt!"

Pēdējos gadus pats Artis Dvarionas radošās idejas realizē kā dīdžejs, lai gan jau no deviņdesmitajiem gadiem klausītājiem ir pazīstams kā spēcīga roka vokāla īpašnieks. Vai dziedāšana Artim nepietrūkst?

""TāTāTā" koncertu uztveru kā testu sev: kā jutīšos, pēc ilga laika atkal atgriežoties uz skatuves. Pa šiem sešiem gadiem uz skatuves esmu uzkāpis 3 – 4 reizes, lai kopā ar Igo nodziedātu "Dzīve bez apstājas". Tajā laikā, kad "TāTāTā" beidzās, man dziedāšanu uz kādu laiku gribējās likt malā. Agrāk dziedot pašrealizējos, bet tagad man ir arī cita radoša nodarbe – darbs radio. Šad un tad izjūtu vēlmi atkal dziedāt – īpaši, kad apmeklēju lielus koncertus. Redzēsim. Laiks rādīs, kas notiks tālāk.”  - atklāj Dvarionas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!