Pirmo Austras balvu saņem Alise Joste

Raksta attēls - Pirmo Austras balvu saņem Alise Joste

11.12.2015 / Alise Pabērza

Žūrija no 11 nominētajiem albumiem dziesminieces otro albums "Hardships are Ships" ir novērtējusi kā 2015. gada Latvijas vislabāko albumu.

"Hardships are Ships" tika izdots 19. oktobrī un sākotnēji albumu varēja noklausīties mūzikas straumēšanas vietē Deezer. Tagad albums pieejams digitālā un arī vinila plates formātā. "Hardships are Ships" veido 13 skaņdarbi. Albums ierakstīts dziesminieces lauku mājās, par pēcapstrādi gādājuši skaņu inženieri Gatis Zaķis un Džo Lamberts.

Sazinājāmies ar viņu mazai mini intervijai par šo vēsturisko notikumu, jo kā zināms - Austras balva Latvijas mūzikas vēsturē tika piešķirta pirmo reizi.

Kā Tu vērtēji savas izredzes saņemt šo balvu?

Es vispār centos par to nedomāt. Savu nomināciju šai balvai jau uzskatīju par lielu panākumu. Prognozēt, kurš tad beigās būs tas laimīgais, bija teju vai neiespējami. Domāju, ka jebkurš nominants bija tik pat ļoti pelnījis saņemt balvu, cik es. Saņemtā balva man bija liels un īsts pārsteigums. Jūtos saviļņota un ļoti novērtēju, ka varu būt pirmā, kurai piešķirta šī balva. Parasti jau ir tā, ka piedalies loterijā un it kā ceri, ka vinnēsi, bet tāpat jau zini, ka visticamāk tas nenotiks. Bet re - šoreiz kaut kā man iekrita tā laimīgā loze.

Cik nozīmīga Tev ir šī atzinība?

Šī atzinība, manuprāt, ir labākā atzinība, kādu vien mūziķis šobrīd mūsu valsts robežās vispār var gūt. Jūtos lepna un gandarīta, ļoti pagodināta.

Ja Tu piešķirtu šo balvu, kuram no nominētajiem albumiem to piešķirtu?

Balvu es būtu devusi "Laika Suns". Un ne jau tādēļ, ka tur spēlē mans vīrs. Esmu slepenais grupas fans jau kopš seniem laikiem un mani vienmēr ir kustinājis tas, ko Arnis dara. Pēdējais albums ir pērle un par to es neesmu šaubījusies nevienā mirklī.

Vai esi jau izdomājusi kurā goda vietā novietosi Austras balvu? 

Es domāju, ka Austra ļoti brīvi un nepiespiesti varēs ceļot pa visiem maniem plauktiem, kur vien tai labpatiksies. Tā kā tā ir mana pirmā balva, tad tāds īpašais stūris, kur to novietot, man nemaz nav. Varbūt būt jāievieš.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!