Kādu mūziku klausās gardēde Signe Meirāne?

Raksta attēls - Kādu mūziku klausās gardēde Signe Meirāne? Foto no personīgā arhīva

14.10.2015 / Alise Pabērza

Signe Meirāne ir žurnāla Četras Sezonas redaktore, daudzu pavārgrāmatu autore un ēdienu gatavošanas un baudīšanas lietpratēja.

15. oktobrī pie lasītājiem nonāks viņas veidotās grāmatas Mūsu Mantojums otrā daļa, kuras mērķis ir ne tikai iemācīt jaunajai paaudzei gatavot vecmāmiņu ēdienus, bet arī saglabāt mūsu iepriekšējo paaudžu kulināro mantojumu nākamajām paaudzēm.

Mēs vēlējāmies uzzināt, cik liela loma mūzikai ir Signes ikdienā. Kā izrādās -  bez mūzikas Signe nespēj nedz gatavot, nedz rakstīt. Tātad - abas savas sirdslietas. 

Mūzikai mana ikdienā ir liela loma. Ļoti. Tā ir mans lādiņš, mans mierinājums, mans stresa noņēmējs, mans prieks. Bez mūzikas es nespēju iedomāties ikdienu, bet te ir runa vairāk par klasiku, džezu, soulmūziku. Es nespēju gatavot, kad ir klusums. Rakstīt, kad ir klusums. Es varētu dzīvot koncertos, jo mūzika mani uzlādē. Un es nespēju klausīties vienkārši populāru mūziku, kurai nav nekādas māklsinieciskās vērtības. 

Piedāvājam noklausīties nelielu izlasīti no Signes Meirānes iedvesmas mūzikas.

Joss Stone - Lady

Šī dziesma ir jutekliski kaislīga, maiga, sievišķīga, nedaudz neķītra, bet ar tādu viņas balss spēku. Fantastiska. 

Natalie Cole - Ask a Woman Who Knows

Viņa ir Nat King Cole atvase, ar samtaino balsi un koķetīgumu mani vienmēr apbur. Īpaši ziemas un rudens mēnešos. Tāds siltums un gurdība tajā dziesmā. 

Chris Botti - When I Fall In Love

Bostonas koncerts. Trompete, kas apvienota džeza ritomos, vēl nedaudz orķestris un tāds spēks uz skatuves, ka man katru reizi zosāda metas. Ļoti patīk Chris Botti kā makslinieks. 

Leela James - My Joy

Māksliniece, kuru atklāju pavisam nesen. Dziesma, kas ir spēcīga un atbilstoša tieši šim manas dzīves laikam. Nezinu kapēc, bet mani iedvesmo, nomierina, papildina.. Un tieši albums A Change Is Gonna Come ir tas, kas man no viņas patīk. Citi nevisai.

Herbie Hancock's - Imagine, featuring Pink, Seal, India.Arie

Gan albums ar nosaukumu, gan dziesma, kuru izpilda pats Herbijs kopā ar Pink, Seal, India Arie. Spēcīga. Vienmēr un katrā laikā.

Sting - When We Dance (Live in Berlin)

Man patīk šī dziesma visos izpildījumos, bet tieši šajā kopā ar orķestri izpildījums ir maģisks. Nespēju beigt klausīties. When we dance..

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!