Kerli: Konkurence tevi padarīs vēl labāku!

Raksta attēls - Kerli: Konkurence tevi padarīs vēl labāku! Kerli Tallinn Music Week ietvaros Foto: Sarina Wennerqvist

12.04.2016 / Aiga Leitholde

Igauniete Kerli ir viena no Baltijas komerciāli veiksmīgākajām mūziķēm un dziesmu autorēm, kas ilgus gadus ir strādājusi ASV mūzikas industrijai. Viņas singli iekļuvuši arī Billboard 200 topā, mūziķes sarakstītās dziesmas izpildījusi, piemēram, popdziedātāja Demija Lovato. Kerli muzikālais veikums skanējis Tima Bērtona filmā “Alise Brīnumzemē”.

Šobrīd Kerli ir atpakaļ dzimtenē Igaunijā, dzīvo meža mājiņā un rada mākslu, kas nav atkarīga no industrijas untumiem, jo tagad viņa ir neatkarīga māksliniece. Kāds ir mūzikas industrijas spožums un ēnas puses, kas būtu jāņem vērā jaunajiem censoņiem, īpaši sievietēm – par to šajā intervijā.

Tu aizbrauci no Igaunijas, lai ASV kļūtu par zvaigzni. Vai tas bija sapņa piepildījums?

Jā, tas bija sapņa piepildījums. Kopš bērnības zināju, ko vēlos.

Un tad atklājās īstenība…

Tā varētu teikt. Man joprojām ir dzīvesvieta Losandželosā, tāpēc ceļoju šurpu – turpu. Jā, mūzikas industriju iepazinu pavisam tuvu. Bieži tā ir ļoti juceklīga. Būs smagi jāstrādā, ņemot vērā, cik liela valsts ir ASV un cik milzīgs ir tās mūzikas tirgus – konkurence ir milzīga. Taču konkrence tevi padarīs vēl labāku! Mūzikas biznesā esmu jau no 14 gadu vecuma. Kļūdoties esmu mācījusies par savām mākslinieka tiesībām. Pagājušajā gadā nolēmu strādāt neatkarīgi no leibla, jo šādi varu radīt mākslu, kādu es to vēlos. Nevēlos piekāpties kompromisiem. Vispār neesmu izklaides industrijas fane.

Kas ir visnoderīgākais, ko tu no šīs industrijas iemācījies?

To, ka pats svarīgākais ir palikt sev uzticīgai.

Vai tas ir viegli izdarāms?

Nē, tas nākas ļoti grūti. Ja esi liela leibla mākslinieks, tev jāpakļaujas daudziem cilvēkiem. Tāpēc, jo īpaši, ja esi jauna māksliniece, svarīgs ir ģimenes un tev uzticamu cilvēku atbalsts. Lai ir cilvēki, kas par tevi tiešām rūpējas, nevis vēlas uz tava rēķina tikai nopelnīt. Tev var uzsmaidīt veiksme – zvaigznes sakārtojas īstajās rindās un tava mūzika skan lieliski. Jā, tā tas var notikt! Taču ir ļoti mazs patiesi pielietojamu padomu, ko varētu ieteikt, jaunas mūziķes karjeras attīstībai.

Tagad, strādājot kā neatkarīgā māksliniece, vai jūti zaudējumus?  

Kad esi lielā leibla māksliniece, tā savā veidā ir tava iespēju kārts, jo daudziem cilvēkiem šis statuss liekas ļoti nozīmīgs un svarīgs. Kad strādā neatkarīgi, tu savā veidā zaudē šo statusu, taču uzlabojas mūzikas kvalitāte. Mana mūzika nekad iepriekš nav tik labi skanējusi! Esmu daudz gudrāka kā jebkad esmu bijusi! Lielais leibls man ir devis iespēju strādāt ar labākajiem producentiem un dziesmu autoriem. Pati esot dziesmu autore (songwriter) es apzinos, ka vieglāk sadarboties ar mākslinieku, kuram ir līgums ar ierakstu kompāniju, nevis neatkarīgu izpildītāju. Ierakstu kompānija nodrošina ievērojamu dziesmas popularizēšanu un līdz ar to arī man, dziesmas autorei, atnesot atlīdzību. Vai arī strādāju pie dziesmas tāpēc, ka mani aizrauj konkrētā ideja!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!