The Coconuts: Albuma prezentācijas koncerts būs gan muzikāls, gan vizuāls baudījums

Raksta attēls - The Coconuts: Albuma prezentācijas koncerts būs gan muzikāls, gan vizuāls baudījums Foto no privātā arhīva

17.03.2016 / Alise Pabērza

Intervija ar The Coconuts ģitāristu Pēteri Narubinu īsi pirms albuma prezentācijas koncerta, par to kā tapis albums un kādi būs grupas nākotnes mērķi.

The Coconuts ir atraktīva astoņu jauniešu apvienība, kuri muzicē, kā paši teic funk – blues rock – alternative jazz  stilā. Tūdaļ dienas gaismu piedzīvos viņu pirmais pilnais studijas ieraksts Amid Opposites, kura prezentācijas koncerts notiks rīt, 18. martā, Spīķeru koncertzālē. Īsi pirms koncerta aiz rokas noķērām The Coconuts ģitāristu Pēteri Narubinu, lai viņš pastāstītu mazliet vairāk par to, kas atrodams albumā, ko sagaidīt no koncerta un The Coconuts nākotnes mērķiem.

Jau rīt, 18. martā, iznāks jūsu pirmais pilnizmēra albums, par ko ir šī albuma stāsts?

Pēteris: Mūsu albuma stāsts ir par interpretācijām, mijiedarbību un pretstatiem. Mēs interpretējam ne tikai lietas, notikumus, atgadījumus, bet arī mūziku. Grupā kopīgi radīto mūziku, mēs katrs redzam caur savu tālskati. Tā ir mūzika, kura radusies katram no savas, individuālās idejas, tad tai tiek atrasts vienots kopsaucējs, tā tiek nospēlēta vai ierakstīta, un tad jau atkal katram ir sava interpretācija par to kā dziesma tiek izjusta. Šo dažādo interpretāciju dēļ viena un tā pati nots spēj būt pilnīgi citāda. Iespējams, ka starp mums, grupas dalībniekiem, pastāv pilnīgi pretstati, bet iespējams, ka tie ir tikai mazliet kontrastējoši, bet tie pilnīgi un noteikti ir. Tāpat kā dabā – rodas berze, no tās rodas spēks un tad enerģija, kura jāmāk pareizi pielietot. Mūsu gadījumā mēs to pielietojam, lai rastos mūzika.

Cik ilgā laikā tapa jūsu albums?

Pēteris: Albumā iekļautās dziesmas ir tapušas jau no 2012. gada. Starp tām ir arī dziesma, kura varētu tik uzskatīta par The Coconuts pašu pirmo dziesmu. Pats albuma ieraksts norisinājās divas nedēļas, bet visa materiāla sagatavošana un uzspodrināšana prasīja aptuveni pusgadu.

Daudzi mākslinieki arvien biežāk izvēlas savus albumus ierakstīt lauku mājās, improvizētas studijās, tāda bija arī jūsu izvēle.

Pēteris: Jā, mēs savu albumu ierakstījām grupas basģitārista Toma lauku mājās, maziņā lauku ciematiņā – Ēvelē. Mēs gribējām, lai šis ieraksts notiktu brīvā, nepiespiestā gaisotnē, kur laiks rit citādāk nekā ierasts un, kur pēkšņas iedvesmas gadījumā, var kaut vai nakts vidū aizrāpot līdz savam mūzikas instrumentam un izlikt ideju mūzikas skaņās.

Mums bija ļoti svarīgi, lai mēs visi būtu kā viens vesels – arī ģeogrāfiski un vienā telpā, tādejādi saglabājot ierakstā kustību, svaigumu un koncerta sajūtu. Mums bija svarīgi, lai mūzika ierakstā elpo kopā ar mums, vienā ritmā, lai tajā var dzirdēt tos impulsīvos ieraksta mirkļus, kuri mūs ir piemeklējuši ierakstot dziesmas.

Vai māja, kas attēlota uz albuma vāciņa, ir tā pati māja, kur notika ieraksts?

Pēteris: Jā, tā ir tā pati nelielā Ēveles mājiņa, kur ierakstījāmies, gulējām, plēsāmies un priecājāmies. Albuma vāciņš papildina mūsu muzikālo kompozīciju. Varu piebilst, ka aiz albuma pirmā vāka ir vēl kaut kas.. vēl kaut kas, kas sasaucas ar albuma nosaukumu un tā konceptu. Amid Opposites albuma vāciņa dizainu izveidoja mums ļoti tuvs un nozīmīgs cilvēks – Annija Vītoliņa. Viņa dažas dienas pavadīja kopā ar mums Ēvelē, pat nenojaušot, ka mēs vēlāk gribēsim, lai tieši viņa ir tā, kas izveido albuma vāka dizainu. Annija ir kopā ar mums jau no pašiem grupas pirmsākumiem un spēj veiksmīgi mūsu mūzikas sajūtas atainot vizuāli – grupas koncertu plakātos, tagad arī uz albuma vāka.

Ko īpašu varēs sagaidīt rītdienas albuma prezentācijas koncertā?

Pēteris: Mēs centīsimies atainot mūsu uzkrāto pieredzi no ieraksta tapšanas laika. Pieredzi un emocijas. Nebūs liekas pļāpas un blakus lietas, kas novērsīs domas no redzamās un dzirdamās performances. Tieši tā, brīžiem tā būs muzikāla performance, kurā mēs arī vizualizēsim šo to no tām sajūtām, kuras esam noglabājuši sirdīs pēc šīm divām neaizmirstamajām nedēļām. Vienu vārdu sakot – būs gan muzikāls, gan vizuāls baudījums.

Kādi ir grupas nākotnes mērķi?

Pēteris: Šis albums mums ir lielisks atspēriena punkts, lai tālāk turpinātu ar vēl lielāku sparu. Esam apzinājušies savas spējas un iespējas, tāpēc vēlamies tās realizēt. Esam pamatīgi iegrāmatojuši līdz šim paveikto, tāpēc tagad ar pilnīgi jauniem spēkiem un brīvu prātu varēsim sākt radīt kaut ko jaunu. Uz vasaras beigām jau pat varētu sākt strādāt pie nākamā albuma dziesmām, kuru ideju uzmetumi jau mums ir. Vēlamies arī neapstāties jaunradē un viens no mērķiem varētu būt braukšana tūrēs, gan pa Latviju, gan Eiropu, lai nestu savu vārdu tālāk. Vēl mērķis varētu būt ik pēc diviem gadiem izdot albumu. Respektīvi, mērķu ir daudz, tāpat kā grupā ir daudz cilvēku, un tajā brīdī, kad mērķi jāsāk realizēt, tie pēkšņi kļūst vēl vairāk.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!