Blūzmenis Johnny B. Beast par labākajiem mūsdienu slide ģitāristiem

Raksta attēls - Blūzmenis Johnny B. Beast par labākajiem mūsdienu slide ģitāristiem Publicitātes foto

18.07.2016

Johnny B. Beast jeb Jānis Zvērs zināms kā oriģinālākais pašmāju blūza ģitārists, kurš instrumenta korpusu izgatavojis no šaha galdiņa, bet stīgas mēdz muzikāli ieslidināt jeb ieslaiderēt ar džerienu blašķi vai pat šotu glāzīti.

Palūdzām Jāni izvēlēties piecus labākos slide ģitāristus. Zinot viņa aizrautību ar mūsdienu blūzu un šā stila jauno paaudzi, nepārsteidz, ka sarakstā, kā viņš pats saka, “tikpat kā nav veco blūza un slaida ģitāras dinozauru”. Nākotne piederot jaunajiem un spraunajiem!

1. Bob Brozman

O.K. Šis ir gandrīz dinozaurs. Izcils mūziķis un šovmens. Viņa video ir kā aizraujošas lekcijas par mūziku – kaut ko vairāk, nekā tikai notīm un tehniku, drīzāk sirdi, ritmu un dvēseli. Traģiska un pretrunīgi vērtēta personība. Diemžēl Bobs beidza dzīvi pašnāvībā, jo tika vainots savas meitas seksuālā izmantošanā. Kā tur īsti bija, neviens izņemot viņu pašu nezina, bet Brozmana mūziķa talants ir neapšaubāms.

YouTube

2. Brother Dege

Par šo čali uzzināju, noskatoties “Django Unchained”. Tarantino ir laba gaume, un viņš šo spēlmani izmantoja savas filmas skaņu celiņam, kas ir labs rādītājs. Vienkārši, sulīgi un spēcīgi! Iesaku noklausīties albumu "Folk Songs of the American Longhair"!

YouTube

3. Jack Broadbent

Radošs un meistarīgs britu ģitārists, dziedonis. Spēks no blašķes!

YouTube

4. Reinis Jaunais

Letiņu ģitārists, kam šī nodarbe ir dzīvesveids un aicinājums, nevis tikai svētdienas hobijs. Un kāpēc gan neuzspēlēt giču ar mikrofona statīvu?

YouTube

5. Owen Campbell

Austrālietis izpelnījās slavu, saplūcoties ar TV talantu šova (“Australia’s Got Talent” – red.) žūriju, bet vēlāk salaba un viss beidzās labi.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!