Reinis Jaunais publicē video dziesmai ''Ir un nav'' no drīzumā gaidāmā albuma

Raksta attēls - Reinis Jaunais publicē video dziesmai ''Ir un nav'' no drīzumā gaidāmā albuma Foto: Laima Jaunā

17.03.2023

Reinis Jaunais, kurš līdz šim vairāk pazīstams kā instrumentālas mūzikas autors, publicējis video dziesmai ''Ir un nav''. Dziesmas vārdu autore ir Nora Jakovela (ex Grēniņa), un šis dzejolis iekļauts viņas krājumā ''Tu sauci mani vārdā upju līnijās''.

Ar video filmēšanu saistīts piedzīvojums, kuru mūziķis apraksta šādi: ''Video filmēts Itālijā mūsu pavasara Eiropas koncerttūres laikā. Pēc filmēšanas gājām atpakaļ uz busiņu, kas pagājušā gada laikā teju pusgadu kļuva mūsu mājas. Kad ieradāmies stāvvietā, pārsteigi ieraudzījām, ka busiņam bija izdauzīts sāna stikls. Mūsu prombūtnes laikā tajā nelūgti viesojās zaglis. Laimīgas sakritības rezultātā nekas baigi dārgs netika nozagts, jo datoriem bija uzmesta virsū netīrā veļa, bet mūzikas instrumentus bijām paslēpuši. Zagli laikam kaut kas gaišajā dienas laikā laimīgi bija iztraucējis. Taču koncerttūri nācās turpināt bez sānstikla, jo līdz jaunam bija jāgaida divas nedēļas.'' Arī rudenī Reinis Jaunais izbrauca 3 mēnešu koncerttūrē, bet pēc tam ziemas mēnešos sniedza koncertus Jaunzēlandē, Austrālijā un Lielbritānijā.

Dziesma ''Ir un nav'' ir pirmais singls no Reiņa Jaunā drīzumā gaidāmā albuma ''Vārdi'', kurš klausītājiem tiks nodots pavasarī. Albumā ''Vārdi'' tiks apkopotas dziesmas ar dažādu autoru dzeju kā dziesmu vārdiem.

Dziesmas skaņu apstrādi veicis Kaspars Bārbals studijā Lauska. Ar čella skaņām un papildvokālu to papildinājusi Erna Daugaviete. Video filmējusi un montējusi Laima Jaunā. Drīzumā tiks izziņoto koncerti Latvijā, par kuriem informācija būs atrodama mājas lapā www.reinisjaunais.com.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!