20 pārsteidzošas vietas, kur notikuši koncerti

Raksta attēls - 20 pārsteidzošas vietas, kur notikuši koncerti Ekrānšāviņš

10.03.2016 / Aiga Leitholde

Vairums no šiem neparastiem koncertiem tā arī paliks nerealizējams sapnis, kurus varam noklausīties ierakstos. Taču pāris koncertus jau 2016. gada vasarā varēsim baudīt klātienē.

1. Koncerts Kāla ezerā

Ezera skaņas ir maģisks notikums, kas jau 2015. augustā jau 5. gadu norisinājās Kāla ezerā, Madonas rajonā. Klausītāji, ērti iekārtojušies laivās, klausoties mūziķu improvizāciju, sagaidīja saulīti uzlecam.

2. Koncerts zem jūras

Platforma Ziemeļu jūrā pie Norvēģijas krastiem tika uzstādīta 1996. gadā. Tā ir dabiskās gāzes ieguves vieta, kuras pamats ir 303 metrus zem jūras līmeņa. Ir jāpavada 9 minūšu ilgs brauciens liftā, lai no jūras viļņiem dotos dziļumā. 2006. gadā par godu platformas desmitgadei jūras dibenā uzstājās dziedātāja Keitija Melua.

3. Koncerts augstu gaisā

2007. gadā dziedātājs Jamiroquai, lai popularizētu savu izlasi High Times: Singles 1992-2006, uzstājās lidmašīnā Boeing 757, lidojot no Minhenes uz Atēnām. Noklausīties koncertu varēja 200 laimīgie. Šis Jamiroquai koncerts ir fiksēts Ginesa Rekordu grāmatā kategorijās 1. koncerts lidmašīnā, 2. augstākais un ātrākais koncerts, 3. lidmašīnā ierakstīts koncerts. Tomēr 2010. gadā kategorijā augstums Jamiroquai pārspēj Džeims Blants, uzstājoties 41 000 pēdu augstumā.

4. Koncerts Sāls raktuvēs

2007. gada 20. novembrī grupa Queens of the stone age sniedza koncertu 700 metru dziļumā - Vācijas bundeslandes Tīringas sāls izraktuvēs (Salzbergwerk Sonderhausen). Koncertu varēja noklausīties mediju pārstāvji un 300 biļešu izlozes uzvarētāji. Koncerta īpašie nosacījumi, klausītājiem uz galvas jāliek aizsargķiveres.

Koncerts Pompeji

1972. gadā uzņemtā dokumentālā filma Pink Floyd: Live at Pompeii par angļu progresīvā roka grupu Pink Floyd jau ir kļuvusi par mūzikas vēstures klasiku. Filma uzņemta Itālijas pilsētā Pompeji, kas reiz bija Senās Romas pilsēta un mūsu ēras 79. gadā tika iznīcināta Vezuva izvirduma laikā.

5. Koncerts zem ūdens

Reiz Florida Keys Nacionālā rezervāta radio rīkoja zemūdens ballīti 300 nirējiem. Tiem bija ekskluzīva iespēja pie vienīgā ASV esošā dzīvā koraļļu rifa 4 stundu garumā klausīties ar jūru saistītas dziesmas, piemēram, The Beatles – "Octupus Garden".

6. Koncerts uz Trolltunga klints Norvēģijā

700 metrus augstā Trolltunga (Troļļa mēle) klints atrodas aptuveni 5 stundu braucienā no Norvēģijas galvaspilsētas Bergenas. Šo brīnumskaisto vietu 2015. gada 21. jūnijā par īsto savam koncertam bija izvēlējusies norvēģu black džeza grupa The Shining. Koncertu klātienē vēroja ap 300 skatītāju.

7. Koncerts vilcienā

Lai gan vilciens ir ikdienišķs transporta līdzeklis daudziem mūzikas klausītājiem, tomēr koncerts vilcienā joprojām ir pietiekami neierasti un ļoti patīkami. Vilcienā dziedājuši daudzi - kora Balsis dalībnieki, grupa Dzelzs vilks, albumu prezentējuši fonds Viegli mūziķi, un notikušas citas muzikālas aktivitātes.

8. Koncerts Antarktīdā

Izrādās, ka piecu vīru indie roka apvienība Nunatak ir daļa no zinātnieku grupas, kas Antarktīdā veic klimanta izmaiņu pētījumus. 2007. gadā sociālās akcijas Live Earth ietvaros grupas uzstāšanās Antarktīdā tika arī ierakstīta. Antarktīdā spēlējusi arī grupa Metallica.

9. Koncerts Pītera Dohertija dzīvoklī

Ja šobrīd, digitālajā laikmetā, tas nav nekas pārsteidzošs, tad 2004. gada 4. aprīlī tas bija ļoti ekskluzīvi - koncerts notika leģendārā Pītera Dohertija (grupas The Libertines, Babyshambles) dzīvoklī. Ak, laimīgie fani!

10. Koncerts kastē

2014. gada jūlija sākumā angļu deaht metal grupa Unfathomable Ruination uzstājās Londonas centrā novietotā, izolētā kastē ar minimālu skābekļa rezervi.

11. Koncerts Boulinga hallē

Jā, ir tāds fakts - 2007. gadā boulinga hallē ekscentriskais duets The White Stripes nospēlēja 15 minūtes ilgu koncertu 300 cilvēkiem.

12. Koncerts pamestā zivju rūpnīcā

Postroka grandi, islandieši Sigur Ros, 2006. gadā pamestā zivju rūpnīcā nospēlēja koncertu, kuru vēlāk varējām noskatīties filmā "Heima".

13. Koncerts uz Berlīnes mūra sienas

Šis no tiesas ir dīvaini, bet fakts paliek fakts - kā gan labāk atzīmēt mūra krišanu, ja ne ar Deivida Haselhofa uzstāšanos, dziedot Looking For Freedom?

14. Koncerts pie Skrundas lokatora

1994. gadā pirms tika nojaukts Skrundas lokators Darja, mūziķi Skrundā organizēja akciju Roks pret Skrundas Lokatoru, lai pievērstu uzmanību militārajām problēmām.

15. Koncerts pļavā - Dabas koncertzālē

Multimediju projekts Dabas koncertzāle notiek jau kopš 2006. gada, vienkopus apvienojot dažādus mākslas izpausmes veidus un koncertzāli iekārtojot dabā - piemēram, 2015. gadā - paugurainā pļavā.

16. Koncerts Andrejsalas spēkstacijā

2011. gadā festivāla Homo Novus ietvaros Andrejsalas spēkstacijā notika Viestura Meikšāna veidota performance - lekcija Partitūra Ekosistēmai. Par mākslinieku skaņu pasauli stāstīja un to darbībā rādīja Jēkabs Nīmanis, Maksims Šenteļevs. Spēkstacijas turbīnu iekustināja diriģents Artūrs Ancāns un Swedbank koris.

17. Koncerts cietumā

Daudzi mūziķi ir koncertējuši cietumā, bet 1976. gadā ASV Tenisijas cietumā notikušais Džonija Keša koncerts ir viens no viszināmākajiem.

18. Koncerts trolejbusā

2012. gada 13. oktobrī fanka grupa Very Cool People savu albumu Cruising in the trolley prezentēja braucot trolejbusā. Ļoti kustīgi!

19. Koncerts kosmosā

Kamēr grupa Muse tikai gatavojos koncertēt kosmosā, kanādiešu astronauts Kris Hadfīlfds, atrodoties kosmosā, ierakstīja Deivida Bovija dziesmas Space Oddity koverversiju.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!