Mūzika grāmatu plauktā jeb grāmatas par mūziku

Raksta attēls - Mūzika grāmatu plauktā jeb grāmatas par mūziku Grāmatu vāku attēli

03.09.2015 / Alise Pabērza

Rudens vakari paliek arvien garāki un tumšāki, un roka tā vien sniedzas pēc kādas labas lasāmvielas, ar kuru papildināt savu zināšanu krājumu. Piedāvājam četras grāmatas par mūziku, kuras ir vērts izlasīt šajā rudenī.

Uldis Rudaks - Rokupācija

2008. gadā iznākušajā spilgti rozā grāmatā Uldis Rudaks plaši un detalizēti apraksta savas atmiņas par daudziem leģendāriem (un arī nokavētiem) koncertiem, mūziķu saietiem, grupu ikdienu un citiem notikumiem, sākot ar padomju gadiem, cauri deviņdesmito andergraundam un beidzot ar divtūkstošajiem. Grāmatā savijas Latvijas underground burvība ar nekad neizsīkstošo Ulda Rudaka rokenrola dzīvesstilu.

Kam patiks: tiem, kuri grib uzzināt svarīgāko par Latvijas rokmūzikas (un ne tikai) vēsturi, sajust īstu rokenrola dzīvesveida garšu.

Uldis Rudaks - Rokupācija

Jānis Joņevs - Jelgava 94

2013.gada pavasarī Latvijas mūzikas un literatūras aprindas saņēma vēl vienu smagsvaru – Jāņa Joņeva romānu par tiem laikiem, kad mūzika bija skaļāka, bandīti bija bīstamāki un mati garāki jeb grāmatu par kāda vienkārša Jelgavas puiša dzīvi deviņdesmitajos, kurā dominēja metālmūzika, kasetes, humpalās pirkti grupu krekliņi un īsts andergraunds. Patiesi stāsti, notikumi un personības. 

Kam patiks: tiem, kuriem patīk humoristiska lasāmviela, deviņdesmitie un gremdēšanās atmiņās par jaunības trakulībām (ar iespēju kādā no tām atpazīt sevi).

Jānis Joņevs - Jelgava 94

Jānis Žilde - Piekūns skrien debesīs

Grāmata par vienu no leģendārākajām latviešu grupām savu ceļu pie lasītājiem uzsāka 2015.gada pavasarī. Jānis Žilde šajā autorizētajā biogrāfijā ir aprakstījis to, kā uzlēc un kā noriet grupa Jauns Mēness. Grāmata ir pilna ar interesantiem faktiem par grupu (piemēram, Jauns Mēness ir pirmā Latvijas grupa, kura uzstājusies leģendārajā mūzikas konferencē SXSW) un to, kā pastāvēt grupai, kad apkārt viss jūk, brūk un mainās. 

Kam patiks: Jauns Mēness faniem, tiem, kuri vēlas ieskatīties mūzikas biznesa aizkulisēs deviņdesmitajos un gadsimtu mijā.

Jānis Žilde - Piekūns skrien debesīs

Dina Belta, Andžils Remess - Liepājas populārās mūzikas stāsti

Liepāja vienmēr Latvijas mūzikas kartē ir spēlējusi lielu lomu, tāpēc šī gada pavasarī iznākusī grāmata par Liepājas populāro mūziku ir loģisks solis, kā Liepājas mūzikas notikumus saglabāt vēsturei. Grāmatas stāsti aptver jau 17.gadsimtu, kas brīžiem liekas mazliet pat garlaikoti, bet, kad stāsti nokļūst līdz Liepājas Dzintaram un leģendu apvītajām Liepājas rokgrupām, grāmatu vairs negribas izlaist no rokām. 

Kam patiks: tiem, kuriem tuva Liepāja, kārtīgs latviešu roks un cīņa pret padomju sistēmu caur mūziku.

Dina Belta, Andžils Remess - Liepājas populārās mūzikas stāsti

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!