Tallinn Music Week ceļvedis: Latvijas mākslinieki

Raksta attēls - Tallinn Music Week ceļvedis: Latvijas mākslinieki Foto: Tallinn Music Week / flickr.com

01.03.2016 / Aiga Leitholde

No 28. marta līdz 3. aprīlim jau astoto gadu notiks Tallinn Music Week, kura ietvaros būs iespējams noklausīties 237 mākslinieku priekšnesumus. Šogad Latviju pārstāvēs septiņi muzikālie kolektīvi – daži zināmi kā solo mākslinieki, citi kā mazi orķestri.

Kas, kur, kad un cikos spēlēs?

Shipsea - ceturtdiena, 31. marts, plkst. 22. Kultuurikartel

“TMW attīstībai es sekoju līdzi jau kopš tā iesākumiem un esmu ļoti gandarīts, ka tas izaudzis par tik nozīmīgu notikumu Ziemeļeiropas mūzikas pasaulei. Es bieži turp dodos ne tikai uzstāties, bet arī sastapt domubiedrus, klausīties iedvesmojošu personību stāstos, sadzirdēt jaunas skaņas. Vienmēr ļoti spilgts un ļoti aktuāls ir prezidenta Ilvesa atklāšanas referāts, tāpat mūzikas kritiķa Atrjoma Troicka vadītās paneļdiskusijas. Šoreiz pats uzstāšos, spēlējot jaunākas dziesmas no Shipsea solo EP, kā arī esmu priecīgs piedalīties Alises Jostes koncertā, kur kopā ar Kārli Jostu mēģināsim uzburt Austras balvas cienīga albuma dzīvo skanējumu, ” saka Jānis Šipkēvics.

Rīgas Modes - piektdiena, 1.aprīlis, plkst. 22., Von Krahl

“Patiesībā uzstāšanās Von Krahl teātrī būs mūsu pirmais koncerts ārpus Latvijas. Es, visticamāk, pēc tam nemaz neiešu gulēt, jo nākamajā rītā ap plkst. 5 ir paredzēts lidojums uz LA. Nebūsim naivi - neviens no mums nesagaida, ka pēc koncerta rindā uz Rīgas Modēm stāvēs mūzikas industrija. Bet tas pat nav svarīgi. Mēs mūziku uztveram kā piedzīvojumu un uz skatuves kāpsim ar šādu attieksmi. Savukārt vēlāk gan jau baudīsim naktsdzīvi ar Tallinas supermodelēm. Nav jau tā, ka šis būtu pats garlaicīgākais plāns nedēļas nogalei, vai ne? " pārdomās dalās grupas solists Kalvis Bormanis.

NiklavZ - piektdiena, 1. aprīlis, plkst. 23:30, MIM Studio

Arī NiklāvZ, kas Tallinn Music Week uzstāsies jau otro reizi, publiku plāno pārsteigt ar pirmatskaņojumu. Šogad NiklāvZ piedalīsies arī Ozola priekšnesumā.

Very Cool People - sestdiena, 2. aprīlis, plkst. 20, Erinevate Tubade Klubi

Fankmūzikas grupa Very Cool People šobrīd ir pazīstamāki Igaunijas studentu pilsētā Tartu nekā galvaspilsētā, kur pēdējo reizi uzstājās 2012. gadā. Tallinas Mūzikas nedēļas ietvaros Very Cool People varēs dzirdēt 2. aprīlī divos koncertos, kuru programma katru reizi būs atšķirīga - Very Cool People spēlēs gan savu orģinālmūziku, gan savas versijas par populāru fankmūzikas izpildītāju dziesmām no albuma Funkalogy. Instrumentālo sastāvu papildinās divas solistes – Kristīne Prauliņa un Evilena Protektore.

Alise Joste - sestdiena, 2. aprīlis, plkst. 20, Kino Soprus

“Tallinas Mūzikas nedēļas ietvaros pārsvarā atskaņošu jaunos skaņdarbus, bet novārtā neatstāšu arī vecos labos. Tā kā arī šajā koncertā man nāks palīgā Kārlis Josts un Jānis Šipkēvics, domāju, ka priekšnesums būs daudz dinamiskāks un aizraujošāks kā ierasts, kad spēlēju viena pati. Man uzstāšanās konferencē no parasta koncerta atšķiras ar to, ka sajūtos kā mazā eksāmenā. Viss notiek kā pēc pulksteņa un nav vietas kļūdām. Materiāls ir jāspēj pacelt tādā līmeni, lai ievilktu klausītāju līdz ar pirmajām skaņām, un radītu sajūtu, ka tas ir pats labākais, kas ar viņu ir noticis.” - saka Alise.

Ozols - sestdienā, 2. aprīlis, plkst. 22, Sinilind / Suur Saal

Uzstāšanās Tallinas Mūzikas nedēļā būs viens no tūres Atpakaļ nākotnē pasākumiem. “ Šī tūre diezgan izteikti atšķirsies no visiem iepriekšējiem koncertiem, jo būsim ar jaunu komandu un jaunu dzīvo skanējumu – būs bungmašīnas, sampleri un sintezatori, ” stāsta Ozols.

Triana Park - sestdiena, 2.aprīlis, plkst. 23, Rock Cafe

Tallina grupai Triana Park saistās ar atsaucīgiem klausītājiem. Tallinas Mūzikas nedēļas ietvaros Triana Park izpildīs visjaunākos darbus, kas tapuši šī gada februāra sākumā radošajā nometnē. Tāpat klausītāji varēs dzirdēt dziesmas no grupas EP un koncertprogrammas Acoustic Moon Session.

Festivāla caurlaides ir pieejamas Tallinn Music Week mājaslapā par 50 eiro līdz 21. martam. Caurlaides nodrošina ieeju visos klubos un koncertu vietās, kā arī speciālus piedāvājumus, kas saistīti ar citām festivāla programmām: http://tmw.ee/store/festival-pass.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!