Tallinn Music Week piedāvā filmu programmu “Social Sounds” ar filmu veidotāju piedalīšanos

Raksta attēls - Tallinn Music Week piedāvā filmu programmu “Social Sounds” ar filmu veidotāju piedalīšanos Publicitātes foto

24.03.2016 / Parmuziku.lv

Pilsētas festivāls Tallinn Music Week (TMW), kas no 28. marta līdz 3. aprīlim norisināsies Tallinā, piedāvā filmu programmu “Social Sounds”. Piecas filmas par neierobežotu pašizaugsmi tiks demonstrētas kinoteātrī “Sõprus”. Filmu veidotāji un partneri piedalīsies seansos un atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

Pirmdien, 28. marts "They Will Have To Kill Us First" (2015)

Īpašais viesis: Fadimata Valet Omāra jeb Disco. 

"Dokumentālā filma vēsta par Mali mūziķiem trimdas laikā, kad valsti bija ieņēmuši džihādistu kaujinieki un aizlieguši mūziku.  Mūzika, kas ir viena no svarīgākajām Mali komunikācijas formām, pazuda 2012. gada naktī, kad islāma ekstrēmisti sacēlās, lai pilnībā sagūstītu Mali teritoriju, kas, kopā ņemot, pēc izmēriem atbilst Francijas un Lielbritānijas teritorijām. Tā vietā, lai padotos un noliktu savus instrumentus, Mali mūziķi cīnījās.

Otrdien, 29. marts "Miles Ahead" (2015)

Īpašais visesis: Eds Gerrards – filmas skaņu celiņa producents.

"Miles Ahead" ir stāsts par pāris pazaudētām dienām, mūzikas virtuoza un cīkstoņa Mailzs Deivisa dzīvē laikā.  Deiviss  pārtrauca klusēšanas periodu un apvienojās ar Rolling Stone žurnālistu, lai atgūtu savu mūziku un atdzīvinātu gadus, kurus viņš pavadījis kopā ar savu mīlestību Frensiu Teilori. "Miles Ahead" ir interesants un impresionistisks mūzika ģēniju portrets  ar Donu Čīdlu galvenajā lomā.

Trešdien, 30. marts "The Dream of Shahrazad" (2014)

Īpašie viesi: Antonijs Sīmans, “Beirut Jam Sessions” līdzdibinātājs un Niks Hobs, Stambulā bāzētās mūzikas aģentūras “Charmenko” īpašnieks.

Dokumentālā filma  atspoguļo politiskos notikumus pirms Ēģiptes revolūcijas, tās laikā un pēc tās. Tāpat tiek vēstīts arī par nesenajiem notikumiem Turcijā un Libānā. Stāstu veido politiskais un kulturālais konteksts, tajā skaitā mūzika, apskatot slaveno stāstu kolekcijas 1001 Nakts pasakas atstāto mantojumu.

Trešdien, 30. marts "The Africa Express: Train Tour Documentary Film" (2013)

Īpašais viesis: Stefens Buds, Britu mūzikas industrijas eksperts, viens no projekta “Africa Express” dibinātājiem.

2012. gada septembrī "Africa Express" retro vilcienā iekāpa 100 Āfrikas un Rietumu mākslinieki. Katrā pieturā izcili mākslinieki (daži nezināmi, daži superzvaigznes) neierastās vietās - sākot no parkiem un vilcienu platformām, beidzot ar skolu un kopienu centriem sniedza negaidītus koncertus.

Svētdien, 03. marts "20.000 Days on Earth” (2014)

Īpašie viesi: Džeina Pollarda un Īans Forsūts, filmas režisori.

Drāma un realitāte tiek kombinēta fiktīvā 24 stundu garā mākslinieka un internacionālas kultūras ikonas Nika Keiva dzīvē. Ar dramatiskām atziņām un intīmu mākslinieciskā procesa procesa atveidojumu, filmā tiek pētīts, kas padara mūs par to, kas mēs esam, un godināts radošā gara spēks.

Biļetes uz “Social Sounds” programmu ir pieejamas par 5 EUR piltevi.ee un kinoteātrī Sõprus.

TMW festivāla caurlaides ir pieejamas TMW mājaslapā par 55 EUR. Caurlaides nodrošina ieeju visos klubos un koncertu vietās, kā arī speciālus piedāvājumus, kas saistīti ar citām festivāla programmām: http://tmw.ee/store/festival-pass.

 Atsevišķās koncertu biļetes var iegādāties Estonian Piletilevi.

TMW delegātu caurlaide nodrošina pieeju mūzikas industrijas konferencei 1. un 2. aprīlī. Tās ir pieejamas TMW mājas lapā par 275 EUR. Piesakies delegāta statusam šeit: http://tmw.ee/store/delegate-pass.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!