Industrijas Ziņas

Grupa "The Pink Elephant" vienā vakarā koncertēs 5 Lāčplēša ielas vietās

Raksta attēls -  Grupa "The Pink Elephant" vienā vakarā koncertēs 5 Lāčplēša ielas vietās Foto: Pēteris Vīksna

05.04.2016 / Parmuziku.lv

Grupa "The Pink Elephant" albuma "‘Koncerts kasetē" iznākšanu grupa atzīmēs ar staigājamkoncertu 16. aprīlī Rīgā, dažādās uz Lāčplēša ielas esošajās vietās. Katrā koncerta norises vietā "The Pink Elephant" spēlēs aptuveni divdesmit minūtes, bet pēc tam turpinās koncertu nākamajā lokācijā.

Pagājušajā pavasarī pēc debijas albuma ‘Mellowing’ izdošanas grupa The Pink Elephant devas Baltijas tūrē, kuras ietvaros aizvadīja koncertus Viļņā, Valmierā, Cēsīs, Tartu, Tallinā un Pērnavā. Tad nāca vasara un līdz ar to – uzstāšanās vairākos festivālos: Bliuzo Naktys un Vilnius Psych Fest Lietuvā, Positivus un Laba Daba Latvijā un Pärnu Blues Fest Igaunijā.

Noslēdzoties spraigajai koncertsezonai, grupa divpadsmit dienas augustā pavadīja, strādājot pie ierakstiem. Ierakstīšana notika gan parkā, gan skolas, kurā Edvards un Alberts iepazinās, pagrabā. "Sajūta bija tāda, it kā atgriežoties mājās pēc ilgas būšanas ceļā," teic Edvards.

Šajās divpadsmit dienās tapa "The Pink Elephant" otrais albums "Koncerts kasetē". Albums izdots limitētā eksemplāru skaitā, turklāt neierastā formātā – tikai 10 kasetēs. Šīs kasetes kopā ar kasešu atskaņotājiem izdalītas desmit rīdziniekiem, bet klausītāji aicināti ar albumu dalīties, atskaņotājus tālāk pasniedzot saviem draugiem un paziņām vai, tieši pretēji, pilnīgi svešiem cilvēkiem.

Tādējādi šī albuma klausīšanās līdzinās nelielam koncertam – pirmkārt, viss ieraksts veikts dzīvajā un arī aranžējums tapis šo 12 dienu laikā, otrkārt, visticamāk katrs klausītājs albumu dzirdēs tikai vienu vai dažas reizes. Grupa neizdos albumu digitālā formātā; tas ir un būs pieejams tikai kasetē. Varbūt kādudien šis albums nokļūs jūsu rokās, bet varbūt vēlāk to atkal sastapsiet pie kāda drauga.

Albuma iznākšanu grupa atzīmēs ar staigājamkoncertu

Katrā koncerta norises vietā "The Pink Elephant" spēlēs aptuveni divdesmit minūtes, bet pēc tam turpinās koncertu nākamajā lokācijā. Publika tiek aicināta grupai sekot, tādēļ arī šis nosaukums – staigājamkoncerts. Starp plānotajām koncerta norises vietām ir arī kāds dzīvoklis, kurā grupa spēlēs akustiski, kā aarī Kino Bize, kur grupa spēlēs VJ Friča Kalveļa veidotas filmas pavadībā, bet vakars noslēgsies Kaņepes Kultūras centrā. Visos staigājamkoncerta pieturas punktos bez "The Pink Elephant" uzstāsies arī citas apvienības.

Chomsky

  • Ezeri: plkst. 19:30-20:00
  • The Pink Elephant: plkst. 20:00-20:20

Dzīvoklis

  • The Pink Elephant: plkst.20:40-21:00;

Teātra Bārs

  • So Lucid Electric Feel: plkst. 20:40-21:20;
  • The Pink Elephant: plkst. 21:20-21:40.

Kino Bize

  • DEAR: plkst. 21:40-22:00;
  • The Pink Elephant: plkst.22:00-22:30.

Kaņepes Kultūras Centrs

  • Ans.Andur (EE): plkst. 22:00-23:00;
  • The Pink Elephant: plkst. 23:00-00:00.

Plašāka informācija par koncertiem pieejama šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!