Industrijas Ziņas

Noskaņojies Positivus Festivālam ar Iggy Pop koncertfilmu!

Raksta attēls - Noskaņojies Positivus Festivālam ar Iggy Pop koncertfilmu! Publicitātes foto

18.05.2016 / Parmuziku.lv

31. maijā kinoteātrī Kino Citadele vienīgajā seansā plkst.19:30 tiks demonstrēta koncertfilma Iggy Pop Live in Basel 2015. Pirms filmas seansa noskaņoties uz Positivus viļņa ļaus arī portāla Satori.lv galvenā redaktora, dīdžeja un publicista Ilmāra Šlāpina ievadlekcija par Igija Popa daiļradi. Positivus festivāla 2016 biļešu īpašnieki biļetes uz koncertfilmu varēs iegādāties ar 20% atlaidi.

Ir trīs mūziķi, kas veidojuši mūsdienu izpratni par kvalitatīvu alternatīvo rokmūziku – Lū Rīds, Deivids Bovijs un Igijs Pops, un šobrīd viss mūzikas vēstures svars gulstas uz vienīgā vēl dzīvā no šīs izcilās trijotnes pleciem. Ne velti Igijs Pops, kura grandiozā uzstāšanās šovsasar noslēgs desmito Positivus festivālu, tiek uzskatīts par pankmūzikas krustēvu – vai katra jebkad eksistējusī pankgrupa ir apzināti vai neapzināti šo to aizņēmusies no harizmātiskā mūziķa un viņa grupas The Stooges, kas pēc gadu desmitu pauzes atkal apvienojās 2003. gadā, saņemot savu zvaigzni Rokenrola Slavas alejā.

Nenoliedzami, Igijs Pops ir bijis ne tikai iedvesmotājs, bet arī pats smēlies iedvesmu no saviem līdzgaitniekiem; abi viņa slavenākie albumi – Idiot un Lust For Live –, tapuši ciešā sadarbībā ar šīgada sākumā aizsaulē aizgājušo mūzikas leģendu Deividu Boviju.

Vairāk nekā stundu ilgais koncerts, ko 31. maijā demonstrēs Kino Citadele, tika ierakstīts 2015. gadā Šveicē, Bāzeles pilsētā notiekošajā festivālā Baloise Session, kura ietvaros Igijam Popam tika piešķirts apbalvojums par sasniegumiem mūža garumā. Šajā fantastiskajā ierakstā ir dzirdami neskaitāmi Igija Popa lielākie hiti, to skaitā I Wanna be Your Dog, The Passenger, Lust for Life un daudzi citi.

Viena no Positivus festivāla organizatorēm Linda Andersone uzskata, ka Igijs Pops ir pats pozitīvākais elements rokmūzikas vēsturē un tagadnē. Pēc Londonā nule redzētā mūziķa koncerta viņa piebilst – “ja man izdosies šogad vai pat turpmāko desmit gadu laikā redzēt vēl labāku koncertu, es jutīšos tiešām ļoti laimīga. Igija koncerts bija tieši tik izcils!”

2016. gads 69 gadus jaunajam māksliniekam bijis tiešām nozīmīgs. Pirmo reizi savas muzikālās karjeras vēsturē viņš sasniedza pirmo pozīciju Billboard čārtos, viņa 17. solo albums Post Pop Depression, kas tika izdots 9. aprīlī, sasniedza rokmūzikas un alternatīvās mūzikas albumu pārdošanas rādījumu pirmās vietas, lielākā daļa koncertu jau ir pilnībā izpārdoti, turklāt Kannu kino festivālā pirmizrādi piedzīvos Džima Džārmuša dokumentālā filma par Igiju Popu un The Stooges - Gimme Danger.

Positivus festivāla 2016 biļešu īpašnieki biļetes uz Igija Popa koncertfilmu varēs iegādāties ar 20% atlaidi. Uz e-pastu, kas tika norādīts pērkot festivāla biļeti, tiks nosūtīts īpašs atlaižu kods, kas jāievada pirms pirkuma veikšanas Forum Cinemas mājas lapā www.forumcinemas.lv.

Igijs Pops Positivus uzstāsies svētdien, 17. jūlija vakarā, uz festivāla galvenās – Lattelecom skatuves, ar savu koncertšovu noslēdzot desmito jubilejas festivālu.    

Festivāla programma

2016. gadā Positivus festivāla galvenie mākslinieki būs britu popmūziķe Elija Goldinga, pankroka leģenda Igijs Pops un elektroniski sapņainā franču grupa M83. Positivus festivālā, kas šovasar svinēs savu desmito jubileju, uzstāsies arī tādi mākslinieki kā Years & Years, Hot Chip, Air, John Newman, Grimes, Charles Bradley, Richard Hawley, Mercury Rev, Wolf Alice, Oh Wonder un daudzi citi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!