The Hobos fakti, kurus zina tikai grupas dedzīgākie fani

Raksta attēls - The Hobos fakti, kurus zina tikai grupas dedzīgākie fani Publicitātes foto

16.09.2015 / Aiga Leitholde

Kā 1999.gadā Ūdrītis un Gončiks - Punčiks iesildīja Prāta Vētru.

Piektdien, 19.septembrī koncertzālē Palladium ar savu labāko dziesmu koncertu uzstāsies grupa The Hobos. Kopš grupas noformēšanās 1999. gadā ir pagājis krietns laiciņš, tāpēc pārbaudīsim savas zināšanas faktos, dziesmās un notikumos!

Profesionāļi jau ar pirmo dziesmu

Deviņdesmito gadu beigās kopā sanākušais mūziķu kolektīvs: Rolands Ūdris, Egons Kronbergs, Mārtiņš Burkevics, Vilnis Krieviņš ir viena no aizvadītās desmitgades viskvalitatīvākajām pašmāju rokgrupām.

Aiz skatuves

Toreiz aizskatuvē The Hobos mūziķus pazina arī pēc iesaukām Villijs - Billijs, Gončiks -Punčiks jeb Poncijs, zivju Tārtiņš un, protams, Ūdrītis. Tas bija sen un vairs nav taisnība, lai gan pa retam sarunās šos mīļvārdiņus joprojām var dzirdēt.

4 albumi piecos gados

Laikā no 1999. līdz 2004.gadam The Hobos izdeva četrus albumus, kurus augstu novērtēja klausītāji, kritiķi un arī radio programmu direktori, kas bija profesionalitātes un nelatviskā skanējuma savaldzināti. Arī grupa Prāta vētra bija The Hobos atbalstītāju skaitā.

Dabas dotais talants Ūdrītis

Grupas solists Rolands Ūdris, tautā saukts par Ūdrīti, ir ieguvis sinoloģijas bakalauru. Divtūkstošo gadu sākumā Rolands vadīja populāro mūzikas raidījumu ZTVPop. Mūzikas žurnālists Uldis Rudaks zina stāstīt, ka Ūdrim piemīt apbrīnojama atmiņa, ja dziesma ir sarakstīta, mūziķis dziesmu atcerēsies jebkādos nosacījumos, arī nepierakstītu. Viņš ir The Hobos dziesmu tekstu un mūzikas autors, bet pārējie grupas biedri muzikālās idejas aranžē.

Dabas dotais talants Ūdrītis Foto: Indra Kļaviņa, Fontaine Festival '11.

Skaistie dziesmu video

Māksliniece Beatrise Gore ir režisore The Hobos dziesmu Christian I'm gonna be un Fly Away klipiem, bet Pētera Ķimeļa režijā ir dziesmas Walk all night video.

Pekinā ir auksti

1999.gadā Rolands Ūdris un ģitārists Egons Kronbergs iesildīja Prāta vētras albuma Starp Divām saulēm tūri. Ūdrītis ir sacerējis tekstus Starp Divām saulēm angļu versijai Among The Suns. Krietni vēlāk - 2005.gadā abi izveidoja duetu U.K. un ierakstīja albumu K.U., tostarp arī klausītāju iemīļoto dziesmu Pekinā ir auksti.

Labus instrumentālistus novērtē visi

Kamēr Rolands Ūdris bija devies ceļojumā uz ASV, The Hobos instrumentālais sastāvs saspēlējās ar UFO, vēlāk arī ar Luiju Fonteinu un citiem mūziķiem. Foto uzņemts 2009.gadā Liepājas klubā Fontaine Palace 2,5 stundu ilgā The Hobos 10 gadu jubilejas koncerta ietvaros.

Labus instrumentālistus novērtē visi Attēlā: Egons Kronbergs, Foto: Aiga Leitholde

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!